Sivas sizi bekliyor

Sabah İl Buluşmaları vesilesiyle, millî mücadeleye âdeta başkentlik yapmış olan, misaki millî esaslarının karara bağlandığı "emin şehir" Sivas'taydık. Potansiyeli çok yüksek, Hitiler'den...

Sabah İl Buluşmaları vesilesiyle, millî mücadeleye âdeta başkentlik yapmış olan, misaki millî esaslarının karara bağlandığı "emin şehir" Sivas'taydık.
Potansiyeli çok yüksek, Hitiler'den Selçuklulara, Osmanlı'dan Cumhuriyete değin pek çok tarihi miras barındıran, doğal güzellikleri ile göz kamaştırırken, ticari olanaklarıyla da cazibe merkezi olmayı hak eden Sivas, tam bir atılım atağı içinde aslında. Bunun en büyük mimarları ise ilerici vizyonları ve sahadan kopmayan çalışkanlıkları ile tanınan Vali Salih Ayhan ile Belediye Başkanı Hilmi Bilgin... Bu dinamik ikili işbirliği içerisinde şehre kısa zamanda çok proje kazandırmışlar.
Bunlar içinde beni en çok etkileyen birkaç projeden bahsetmek istiyorum. Örneğin "Aile Eğitim Merkezi"nde yeni evleneceklere veya evli olanlara uzman kadrosu ile haftanın yedi günü hizmet veriliyor. Restore edilen tarihi bir konakta bulunan merkezde, evleneceklere seminerler ve anlaşmazlık yaşayan çiftlere psikolojik rehberlik sağlanıyor. Böylelikle onlarca hane içinde uzlaşma sağlanmış.
Bir diğeri "Minik Yiğidolar...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sivas sizi bekliyor 12 Temmuz 2021 | 2 Okunma Kılıçdaroğlu, ‘Muharrem’i ince ince doğramış 09 Temmuz 2021 | 6.225 Okunma Özel uçak, makam aracı ve ‘yazlık saray’ 07 Temmuz 2021 | 5.995 Okunma ABD’deki yeni FETÖ atılımı 25 Haziran 2021 | 1.384 Okunma Ailenin Adı Yok ya da Neden Feminist Değilim 22 Haziran 2021 | 2.806 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar