Olanda hayır vardır

Seçmen, genel seçimlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanında olduğunu gösterirken yerel seçimlerde AK Parti'ye şerhini düştü. Genel seçimlerde milli bekâ meselesi, güvenlik endişeleri ve istikrar...

Seçmen, genel seçimlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanında olduğunu gösterirken yerel seçimlerde AK Parti'ye şerhini düştü.
Genel seçimlerde milli bekâ meselesi, güvenlik endişeleri ve istikrar arayışı seçmen davranışını belirlerken, bu tavır yerel seçimde yerini "mesaj verme" kaygısına bıraktı.
Sandığa gitmeyen seçmen yüzde 13 ve bunun yüzde 11'inin AK Parti seçmeni olduğu söyleniyor. AK Parti seçmeni, "Partim sensin ama itirazlarım var" demiştir. Buna AK Parti ve MHP'nin Yozgat'ta seçime ortak girmemesi gibi dağınıklıklar da eklenince ortaya bu sonuç çıktı.
Ayrıca HDP/DEM'in sandık ittifakı İstanbul'da meyvesini verdi. Nitekim DEM'in İstanbul adayı Meral Danış Beştaş, "İmamoğlu bu oylar benimdir demesin sakın, aldığı oylar onun değil. Bizim seçmenlerimiz CHP'ye oy verdi" diyerek gözdağı verip ittifaklarını teyit etti.
Sırada seçime CHP'den giren DEM adayının Esenyurt'u PKK'nın özerklik hülyalarına yem...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Alman Cumhurbaşkanı teftişte... 24 Nisan 2024 | 502 Okunma Kritik Irak ziyareti 23 Nisan 2024 | 1.267 Okunma CHP’nin borçları meselesi 22 Nisan 2024 | 1.753 Okunma Hamas bunu neden yaptı? 19 Nisan 2024 | 1.710 Okunma Olmayan jakuzi ve görülmeyen ölümler 17 Nisan 2024 | 438 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar