Megri megri ve Doğu Masası

Şimdiye dek "megri megri" diyerek muhalefet yapıp bir yandan da "Her evden HDP'ye bir oy" isteyen CHP idi.

Kamuoyunda pek duyulmadı ama CHP, Kürtlerden daha fazla oy alabilmek amacıyla "Doğu Masası" kurdu. Oluşumun başında Canan Kaftancıoğlu ile birlikte Ekrem İmamoğlu'nu seçtiren ekibin başındaki Oğuz Kaan Salıcı var.
Salıcı için "10 Aralık Hareketi ile birlikte CHP'yi ele geçirdi" iddiası zaten bir süredir dile getiriliyordu. Şu anda CHP'nin Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olan Salıcı, "Doğu Masası" fikrinin de 31 Mart seçimlerinden sonra ortaya çıktığını belirtiyor.


Geçen hafta Salıcı ve beraberindeki CHP heyetinin Irak Kürt Bölgesel Yönetimi liderleri ve Mesud Barzani ile görüşmesini de bu bağlamda değerlendirmek gerekiyor. Ancak Salıcı'nın önerisiyle hayata geçirildiği söylenen başka bir önemli çalışma daha var. O da "Ortadoğu Barış ve İşbirliği Teşkilatı" adı altındaki yapılanma. Salıcı, bu yapılanmanın Türkiye, İran, Irak ve Suriye'yi kapsadığını söylüyor. Peki, Ortadoğu'da bunca ülke varken sadece bu dört ülkenin seçilme sebebi aynı zamanda Kürt nüfusu barındırmaları mı yoksa Ortadoğu sadece komşularımızdan ibaret mi sayılıyor?


....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yeni ‘meşru ayrımcılık’: Çarşaf 15 Eylül 2021 | 254 Okunma Megri megri ve Doğu Masası 14 Eylül 2021 | 3.586 Okunma Küreselcilerin oyununu bozanlar... 10 Eylül 2021 | 495 Okunma Kim bu Bizanslılar? 08 Eylül 2021 | 4.229 Okunma Türkiye, bugüne kadarki en gelişmiş İnsansız Hava Aracı Akıncı’yı tanıttı 31 Ağustos 2021 | 2.048 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar