Kapı içerden kilit tutmaz

Uzun yıllar ülkemizi büyükelçi sıfatıyla dış dünyada en zirvede temsil etmiş bir isimden hem Suriye'de hem Azerbaycan'da hem de Libya'da elde ettiğimiz başarılar ortadayken, kendi ülkesini suçlayan ve hatta yargılanması gerektiğine işaret eden bu tavrı nasıl anlamalıyız?

CHP'nin Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, CHP ve lideri Kılıçdaroğlu'nun dış politika perspektifini temsil eden kişi. Ünal Çeviköz bir süredir bu görevi yürütüyor. Kendisini en son Azerbaycan işgal edilmiş topraklarını özgürleştirme çabasındayken hem bu çabaya hem de ülkemize gölge düşürmeye çalışan sözleriyle hatırlıyoruz.

Daha hiçbir uluslararası kuruluş bu iddiaları kale almamışken, Çeviköz katıldığı programda "Maalesef gelen haberlerde, Türkiye'den Azerbaycan'a silah yardımı yapıldığı ve söylentilere göre cihatçı grupların da Azerbaycan'a  gönderildiği ifade ediliyor" demişti. Türkiye'nin silah yardımı yapmasından "maalesef" diyerek bahseden Çeviköz'ün "cihatçı gruplar" iftirası atmasına da şaşırmamak gerekir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tedarik değil, açgözlülük zinciri! 26 Ocak 2021 | 302 Okunma Halk TV dediler, Trol TV çıktı! 25 Ocak 2021 | 1.859 Okunma Biden’a ‘hoş geldin’ mesajım... 22 Ocak 2021 | 182 Okunma Aynı düğmeye basılmış gibi.. 20 Ocak 2021 | 2.240 Okunma Anavatana hoş geldin Mesut! 19 Ocak 2021 | 167 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar