Dodurga sandık başına gidiyor

Sabah Gazetesi Yazarı Hilal Kaplan'ın bugünkü (02.07.2022)''Dodurga sandık başına gidiyor'' başlıklı yazısı.

Nüfusunun yasal sınırın altına düşmesi sebebiyle 2014'te belde statüsünü kaybeden Çankırı'nın Orta ilçesine bağlı Dodurga, verdiği hukuk mücadelesini nisan ayında kazanarak yeniden belde statüsü kazandı. Böylelikle 2023 seçimlerine giderken ilk sandık, memleketim Dodurga'da kurulacak.

Yaklaşık on yıl Köy Kanunu ile yönetilen Dodurga'da yarın kurulacak sandıklarda dokuz parti yarışacak. 1413 seçmenli beldeye geçtiğimiz günlerde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum geldi. Bakan Kurum, doğalgaz altyapısının kurulması, belediye binası ve araç gibi ihtiyaçlar ile 150 konutluk TOKİ sosyal konut projesinin beldeye kazandırılması noktasında sözler verdi.

Hem memleketim olması sebebiyle hem de rahmetli dayım Selami Kaplan'ın sağlık sorunlarını bile erteleyerek Dodurga'nın hukuku mücadelesine omuz verdiğini bildiğim için bu seçim benim açımdan da ayrı bir manevi değer taşıyor.

BELDEYİ EN İYİ BİLEN İSİM
Beldeleşme sürecinin hukuki anlamdaki öncüsü olan Hasan Hüseyin Kaşıkçı aynı zamanda Cumhur İttifakı'nın da adayı. Kaşıkçı, zaten uzun süredir muhtar olarak hizmet veren ve beldeyi en iyi bilen isimlerin başında geliyor.
Dodurga yarın sandık başına gidiyor. Memleketime hayırlı olsun.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Başkan Erdoğan, Putin’le görüşmesini değerlendirdi: Terör örgütlerine karşı birlikte mücadele edeceğiz 07 Ağustos 2022 | 96 Okunma Cüneyt Özdemir neden SBK’nın haber kanalı teklifini anlatmalı? 05 Ağustos 2022 | 1.351 Okunma Tahran Zirvesi’nde sadece Batı’ya mı meydan okundu? 22 Temmuz 2022 | 184 Okunma Küresel oyun kurucu olarak Türkiye 20 Temmuz 2022 | 303 Okunma Selman’ın sakalı, cahilin husumeti 19 Temmuz 2022 | 705 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar