CHP’nin ‘tutuklu gazetecileri’

Daha geçtiğimiz haziran ayıydı. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Meclis grup toplantısı sırasında kürsüden, "Bu gazeteciler neden yargılanıyor, bilmiyoruz" diye sesleniyordu. O dönem 5 ilde...

Daha geçtiğimiz haziran ayıydı. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Meclis grup toplantısı sırasında kürsüden, "Bu gazeteciler neden yargılanıyor, bilmiyoruz" diye sesleniyordu.
O dönem 5 ilde gerçekleşen bir operasyonda 22 kişi gözaltına alınmış ve içlerinden 16'sı tutuklanmıştı. PKK ve FETÖ iltisaklılar, "Kürt gazeteciler tutuklandı" şeklinde yansıtsa da gerçekler farklıydı.
Söz konusu tutukluların çalıştığı ve irtibatta olduğu Sterk TV ya da Xwebûn gibi yayın organlarındaki manşetler ile KJ'lerini örnek verip Kılıçdaroğlu'nun şüphelileri sadece "gazeteci" olarak tanımlamasının ne kadar büyük bir haksızlık olduğunu yazmıştım. O manşet ve KJ'lerden birkaç örnek vereyim size:
"Türk ordusundan hava saldırısı: Birçok savaş uçağı 18.45'te Amed'den kalktı."
"Türk ordusu, Haftanın bölgesine doğru sınırı geçmeye çalışıyor."
"Kürdistan birdir, ihanet etme."
"Öcalan, felsefesi ile her yerde."
Durum buyken ana muhalefet...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
YPG’nin son kullanma tarihi geçiyor mu? 02 Aralık 2022 | 306 Okunma Bazı kahramanlar pelerin takmaz 29 Kasım 2022 | 333 Okunma Devlet adamı Erdoğan 28 Kasım 2022 | 270 Okunma Anneliği konuşalım 25 Kasım 2022 | 155 Okunma Dünya Kupası artık gerçekten ‘Dünya’ Kupası 22 Kasım 2022 | 666 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar