CHP’de kaos hüküm sürüyor

Deprem felaketinin en çok etkilediği illerden biri olan Hatay'da yerel seçimler ekseninde yaşananlar, Türkiye'de muhalif siyasetin özetini bize sunuyor. CHP'nin Lütfü Savaş ısrarı bu özetin en büyük...

Deprem felaketinin en çok etkilediği illerden biri olan Hatay'da yerel seçimler ekseninde yaşananlar, Türkiye'de muhalif siyasetin özetini bize sunuyor. CHP'nin Lütfü Savaş ısrarı bu özetin en büyük parçasını oluşturuyor.
Yaşanan büyük afet öncesi, depremin vurduğu Emek Mahallesi'nde kentsel dönüşümü engelleme mitingi yapan Lütfü Savaş'ın aday gösterilmesi büyük sürpriz olmuştu. Çünkü resmi CHP Genel Başkanı Özgür Özel, ilk yaptığı açıklamayla Lütfü Savaş'ı aday yapmayacaklarını ilan etmişti. Ancak CHP, Savaş'ı aday gösterince bu kez de "Başka aday bulamadık, yaptığımız tüm anketlerde Lütfü Savaş çıkıyordu" açıklamasıyla durumu kurtarmaya çalışmıştı.
Hatay'da hem deprem öncesi yaptıkları hem de deprem sonrası halkla ilgilenmemesi nedeniyle Lütfü Savaş'a tepki üstüne tepki gelince bu kez de el altından başka aday arayışına girdiler.
CHP'nin Lütfü...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kritik Irak ziyareti 23 Nisan 2024 | 1.248 Okunma CHP’nin borçları meselesi 22 Nisan 2024 | 1.753 Okunma Hamas bunu neden yaptı? 19 Nisan 2024 | 1.710 Okunma Olmayan jakuzi ve görülmeyen ölümler 17 Nisan 2024 | 438 Okunma Sakin güç, derin diplomasi 16 Nisan 2024 | 299 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar