Boykot yapsak ne olur?

"Bu gece New York ve Washington'da siyasi bilgilendirme turuna çıkıyorum. Uluslararası durumumuz iyi değil. Artık dünya kamuoyu bizim lehimize değil. Örneğin, TikTok'taki İsrail yanlısı içeriğe kıyasla Filistin/...

"Bu gece New York ve Washington'da siyasi bilgilendirme turuna çıkıyorum. Uluslararası durumumuz iyi değil. Artık dünya kamuoyu bizim lehimize değil. Örneğin, TikTok'taki İsrail yanlısı içeriğe kıyasla Filistin/ Hamas yanlısı içeriğin 15 katı(!) görüntüleme var.
Bunu değiştirmek ve İsrail hükümetine destek vermek için var gücümle çalışacağım."
Eski İsrail Başbakanı Naftali Bennett'e bu sözleri söyleten "biziz"; "Bir tweet'le, bir videoyla ne olur" diyen sinikler değil.
"Biz" derken "Yapsam ne olur" demeyen, kendi özneliğini küçümsemeyen, hiç değilse vicdanına uygun hareket etmeyi vazife gören on milyonlarca insandan bahsediyorum. Küresel vicdan, İsrail'i iptal (cancel) etmiştir. Ancak bunun yerleşikleşmesi ve İsrail'i zayıflatmasının tek yolu küresel boykottur.
İsrail, bu tehlikenin farkında olduğundan Filistin için küresel boykot hareketi olan BDS'nin asıl amacının "İsrail'i yok etmek" olduğunu iddia edip bu harekete katılan herkesi "antisemit" ilan etmişti.
İsrailli Bakan Yisrael Katz, BDS'nin kurucusu...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FDD’nin hedef listesine nasıl girdim? 05 Aralık 2023 | 395 Okunma Sadist bir toplu katliamcı maalesef yatağında öldü 01 Aralık 2023 | 403 Okunma Mahkûm değil, rehine! 29 Kasım 2023 | 202 Okunma Akşener’e “masaya dön” baskısı 27 Kasım 2023 | 552 Okunma İki devletli çözüm 24 Kasım 2023 | 136 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar