AK Gençlik’in söylemi

Sabah Gazetesi Yazarı Hilal Kaplan'ın bugünkü (23.05.2022)'' AK Gençlik’in söylemi'' başlıklı yazısı.

AK Parti gençliği, 81 ilden gençlik şölenine katılmak için Adana'da buluştu. Stadı dolduran gençlerin enerjisi saatlerce sürdü. Başkan Erdoğan geldiğinde ise ortaya çıkan coşku görülmeye değerdi.
Stadın dışında, 33 derece sıcaklığa rağmen Başkan Erdoğan'ı karşılamak için saatlerce ayakta bekleyen kalabalığı da sayarsak "Yüz bin kişilik devasa bir ahde vefa şöleniydi gerçekeleşen" demek mümkün. Stadda ellerinde parti bayrakları pırıl pırıl gençleri görünce "hey koca dünya, nasıl avucumuzdasın" dizesi düştü aklıma.
Başkan Erdoğan'ın "Siz dağılmışları toplayacak, gizlenmişleri açacak, karanlıkları güneşle aydınlatacak gençliksiniz. Siz, çürümüşlüğün, sinsi oyunların, kirli mecraların içinden kendi medeniyet değerlerimizin kılavuzluğunda erdemli yolları açacak gençliksiniz. Size inanıyorum" hitabındaki güven gerçekten etkileyiciydi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı -yıllardır söylediğim üzere- küresel yerleşik düzenin öncü muhalifi olarak konumlandıran "Kafa tutar dünyaya" şarkısında geçtiği gibi "Dünyaya açılan kapıyım, çok işim var" diyen bir gençlik lazım bize. Çünkü yol uzun, yol çetin. Tıknefeslere, ödleklere, rüzgâr güllerine göre değil!
Bugün Karabağ'dan Libya'ya, Suriye'den Venezuela'ya, Sudan'dan Bosna'ya, Somali'den Arakan'a, Kudüs'ten Ayasofya'nın ihyâsına, Birleşmiş Milletler düzeninden NATO sistemine yerleşik küresel düzene en esaslı eleştirileri getiren ve bunun sahada takibini yapan öncü lider Erdoğan'dır. "Dünya 5'ten Büyüktür" başlı başına bunun özetidir. "One minute" izzetli girizgâhıdır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan, Yunanistan’ı erken seçime götürüyor 04 Temmuz 2022 | 499 Okunma Dodurga sandık başına gidiyor 02 Temmuz 2022 | 407 Okunma NATO’da ne oldu? 01 Temmuz 2022 | 221 Okunma Türkiye, NATO kapısını açacak mı? 29 Haziran 2022 | 316 Okunma Yargıtay’a itirazım var 28 Haziran 2022 | 412 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar