Aferin Ali, aferin!..

Sabah Gazetesi Yazarı Hilal Kaplan'ın bugünkü (01.02.2022)'' Aferin Ali, aferin!..'' başlıklı yazısı.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, katıldığı canlı yayında Altılı Masa'nın mutabakat metni için şu ifadeleri kullandı:
"Zoru başaracağız dedim ve başardık. Şimdi Avrupa'dan da bu metne bakacaklar ve hayranlıkla diyecekler ki 'Aferin Türkiye'ye.'"
Aferin Türkiye'ye... Ülkemiz aferini almaya hevesli bir çocuk; Avrupa ise onayına muhtaç olduğumuz üstün büyüğümüz!
Altılı Masa'nın "yüzünü Batı'ya dönme" politikasını bir adım ileri götüren Babacan'ın bir müstemleke valisi edasıyla sarf ettiği bu sözler eminim birçoğumuz için sürpriz olmadı. Olası iktidarlarında AB'nin Yerel Yönetimler Sözleşmesi'ni şerhsiz bir şekilde uygulayıp belediyelere özerklik verileceğini ve AİHM'nin Demirtaş ile Kavala hakkındaki tahliye kararlarını süratle yerine getireceğini vaat edenler, bunların karşılığında bir aferini hak etmiyorlar mı?
Babacan'ın HDP'yi memnun eden "SİHA'lara dokunuruz" ve Anayasa'daki "Türklük" çıkışı, öğretmeninin gözüne girmeye çalışan küçük...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İrade kimde Koray Bey? 31 Mart 2023 | 3.840 Okunma Vahim pazarlık 28 Mart 2023 | 894 Okunma ABD’nin ‘düşen PKK helikopteri’ çaresizliği 27 Mart 2023 | 564 Okunma PKK’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’dur 24 Mart 2023 | 338 Okunma 6’lı Masa’da yine kriz var 21 Mart 2023 | 2.557 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar