ABD’deki yeni FETÖ atılımı

Bernard Shaw'un sevdiğim bir sözü var: "Asla bir domuzla güreşme; çünkü üstün başın çamur olur. Ama işin kötüsü bu domuzun hoşuna gider."

Bir neocon, bir FETÖ'cü eski CHP'li vekil ve bir atanamayan Bush bir araya gelmiş; Türkiye'ye demokrasi getireceklermiş.
Fıkraya giriş cümlesi gibi görünen bu garip birliktelik gerçek oldu ve Washington merkezli, ismi Turkish Democracy Project (Türkiye Demokrasi Projesi) olan bir think tank kuruldu.


Kurucular ABD'nin Güney Amerika'dan Kuzey Kore'ye kadar her yere askeri müdahalesini savunan, Trump'ın eski milli güvenlik danışmanı John Bolton, FETÖ iltisakı sayesinde Amerikan sivil toplumunda kendisine yer edinen eski CHP'li vekil Aykan Erdemir ve Başkanlık seçimlerinde hüsrana uğrayan eski vali ve Başkan Bush'un kardeşi Jeb Bush.


Amerikalı gazetecilerin çoğu dün bu birliktelikle dalga geçen yorumlar yazsalar da FETÖ'nün Amerikan siyasetinde sadece demokratlarla değil, neoconları da içeren Cumhuriyetçilerle de dirsek temasını kanıtlayan bir girişim söz konusu. Trump'ın adaylığı döneminde...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Küreselcilerin oyunu bu olmasın? 17 Eylül 2021 | 490 Okunma Yeni ‘meşru ayrımcılık’: Çarşaf 15 Eylül 2021 | 281 Okunma Megri megri ve Doğu Masası 14 Eylül 2021 | 3.635 Okunma Küreselcilerin oyununu bozanlar... 10 Eylül 2021 | 497 Okunma Kim bu Bizanslılar? 08 Eylül 2021 | 4.237 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar