Kaftancıoğlu'nun kulağını mı çekti?!

Akşam Gazetesi Yazarı Hikmet Genç'in bugünkü (03.12.2022)''Kaftancıoğlu'nun kulağını mı çekti?!'' başlıklı yazısı.

Hadi son bir özet geçelim...


Kaftancıoğlu'nun İmamoğlu'na; "Müteahhit kafalı, aptal, şizofren" dediği iddia edildi.

CHP'de taht kavgaları başlamıştı. CHP içinde devam eden Kaftancıoğlu-İmamoğlu güç savaşında yaşananlar ortalığı daha da karıştırdı.

İmamoğlu; "Kaftancıoğlu nezaketli bir hanımefendidir, öyle söylememiştir diye düşünüyorum" dedi. ("Söylememiştir diye düşünüyorum" demek, "ben bilmiyorum, ona sorun" demek!)

10 gün boyunca sessiz kalan Kaftancıoğlu sonunda konuştu. (İmamoğlu'nun "vali itlik yaptı" demesi ve ortalığın ayağa kalkmasından 3 gün sonra "itlik yaptı demedim, basitlik yaptı dedim" demesi gibi!)

"Şizofreni tıbbi bir tanıdır, hakaret olarak kullanılamayacağını en iyi biz hekimler biliriz" diyor Kaftancıoğlu.

Yani "İmamoğlu'na şizofren demedim" diyor. Bir de hatırlatıyor; "hayatım boyunca nefret ve ayrıştırıcı söylem kullanmadım" diyor.

Peki, 'İnandığınız Allah'ınız sizin de belanızı versin' demek, "Anneye edilen küfrü 'miki' yazmıştır" diyerek paylaşmak, "nefret ve ayrıştırıcı söylem" olmuyor mu?.. (İnanç, anne vesairenin tıbbı bir karşılığı yoksa demek ki?!)

"Şizofren demedim" diyebilmesi 1 hafta sürdü.

"'Müteahhit kafalı, aptal' demedim..," demesi için bakalım kaç hafta bekleyeceğiz?!

Daha doğrusu bir dahaki sefere kimin kulağı ne zaman çekilecek onu göreceğiz...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
By Kemal'in aday olması caiz midir hocam?! 04 Şubat 2023 | 2.509 Okunma Adil bir yarış olsun, ittifaklar seçime ‘adaysız' girsin! 28 Ocak 2023 | 390 Okunma Et Kafalılar!.. 25 Ocak 2023 | 999 Okunma Sen o kitabı okudun mu Vejdin?.. 23 Ocak 2023 | 698 Okunma Taze hacı mı, eski hafız mı.., hangisi aday olacak?! 21 Ocak 2023 | 739 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar