Buz gibi derede yürümek iyidir!..

Hani mevzu CHP-Kılıçdaroğlu, iç-dış siyaset falan olduğu zaman zorlanmıyoruz. Malzeme bolluğu var. Sürekli itiş kakış var. Gündem değişir, kaldığımız yerden devam ederiz. Bir de bayram...

Hani mevzu CHP-Kılıçdaroğlu, iç-dış siyaset falan olduğu zaman zorlanmıyoruz. Malzeme bolluğu var. Sürekli itiş kakış var. Gündem değişir, kaldığımız yerden devam ederiz.

Bir de bayram yazısı diye bi’şey de var. Zor iş!..

Bayramın kendisi mübarektir ama bayram köşe yazısı sıkıcı olur. Çünkü klişelerle doludur. “Nerde o eski bayramlar yazıları klişe oldu…” demek bile klişedir!..

Geçen Ramazan Bayramı’ndaki yazımda, “Nerdee o eski sosyal mesafeli bayramlar”” demiştim. Bayram yaklaşırken “Ramazan mı, şeker mi?” tartışması hiç olmamıştı. Korona yüzünden kimsenin aklına bile gelmemişti.

Bu Kurban Bayramı’nda da “kurban katliamdır” diyen pek çıkmadı. ( Önceki bayramlarda “Kurban katliamdır” diyen üç beş zırtapozun koca ‘steak’leri gömerken çekilmiş fotoları ortaya dökülmüştü. O yüzden bu işlerden ekmek çıkmıyor artık!)

Bu da “sos

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İBB'nin askıda ultrasonik ibrik projesi! 29 Eylül 2021 | 329 Okunma Akşener başbakan olursa, Kılıçdaroğlu da senatör mü olacak?! 27 Eylül 2021 | 660 Okunma Bizim iktidarımızda her ‘hıyarım var' diyenin tuzu olacak!.. 25 Eylül 2021 | 392 Okunma Meşru organ, gayrimeşru ittifak... 22 Eylül 2021 | 1.445 Okunma Haftalık olağan ‘adaylık' tartışması!.. 18 Eylül 2021 | 167 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar