İslâm düşmanlarını bize kahraman olarak tanıtanlar

Türkiye Gazetesi Yazarı Hasan Yavaş'ın bugünkü (28.09.2022)''İslâm düşmanlarını bize kahraman olarak tanıtanlar'' başlıklı yazısı.

İngiliz siyasetinin temeli, İslâmiyeti yok etmektir. Bu siyasetin sebebi, İslâmiyetten korkmalarıdır...
 
İslâm düşmanları, İslâmiyeti yok etmek için, Ehl-i sünnet kitaplarına saldırıyorlar. Kur’ân-ı kerîmde, Mâide sûresinde, altıncı cüz’ün son sahîfesinde, (İslâmın en büyük düşmanı, Yahûdilerle müşriklerdir) buyuruluyor. Müşrik, puta, heykele tapan kâfirlerdir. Hıristiyanların çoğunun müşrik oldukları meydandadır. Yemenli Abdüllah bin Sebe ismindeki Yahûdi, Ehl-i sünneti yok etmek için (Şîi) fırkasını kurdu. İslâm düşmanı İngilizler, bütün imparatorluk kuvvetleri ile, Hindistan'dan, Afrika'dan topladıkları altınlar ile, kanlı muhârebeler ile ve (Vehhâbîlik) ismini verdikleri, yalanlarla dolu kitapları ile Ehl-i sünnete saldırmaktadırlar. Dünyanın her yerinde, ebedî saâdete kavuşmak isteyenlerin, Şîi ve Vehhâbî kitaplarına aldanmayıp, Ehl-i sünnet âlimlerinin kitaplarına sarılmalarını tavsiye ederiz. [Namaz Kitabı sh.35]
İslam’ın en büyük düşmanının İngilizler olduğunu, şimdi bütün dünyadaki Müslümanlara saldıran Vehhabîliği, İngilizlerin kurduğunu ve onları beslemekte olduğunu en iyi bilenlerden biri de, 1943 senesinde vefat eden Seyyid Abdülhakim Arvasî hazretleridir. O, sohbetlerinde sevdiklerine hep şöyle diyordu:
“İslam’ın en büyük düşmanı İngilizlerdir. İslâmiyeti bir ağaca benzetirsek, başka kâfirler, fırsat bulunca, bu ağacı dibinden keser. Müslümanlar da, bunlara düşman olur. Fakat, bu ağaç bir gün filiz verebilir... İngiliz böyle değildir. Bu ağaca hizmet eder. Besler. Müslümanlar da, onu sever. Fakat, gece kimse anlamadan köküne zehir sıkar. Ağaç öyle kurur ki, bir daha süremez. 'Vah vah çok üzüldüm' diyerek Müslümanları aldatır... İngilizin, İslama böyle zehir salması demek, para, mevki ve kadın gibi, nefsanî arzular karşılığında satın aldığı yerli münafıkların, soysuzların elleri ile İslam âlimlerini, İslam kitaplarını, bilgilerini ortadan kaldırmasıdır...”
İstanbul’da 1910 yılında basılan Türkçe (Âlem-i islâm) kitabının ikinci cildinde Abdürreşîd İbrahim Efendi, (İngilizlerin İslâm düşmanlığı) yazısının bir yerinde diyor ki:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İngilizlerin İslam düşmanlığı 05 Ekim 2022 | 190 Okunma İslâm düşmanlarını bize kahraman olarak tanıtanlar 28 Eylül 2022 | 806 Okunma Tövbe-i nasûh... 21 Eylül 2022 | 114 Okunma Eşkıyalık yaparken tövbe edip, evliya olan zât!.. 14 Eylül 2022 | 374 Okunma Büyük günah işleyenin tövbesi de kabul olur... 07 Eylül 2022 | 131 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar