Türkiye ve Erdoğan neye tekabül ediyor gelin bir de buralarda görün

MEKKE İnsana emeğinin karşılığından başkası yoktur.Müslümanlar için kuraldır. “Önce tedbir, sonra takdir” der büyüklerimiz. Örnek olarak da dedem rahmetliden duyduğum şu cümleyi...

MEKKE

İnsana emeğinin karşılığından başkası yoktur.

Müslümanlar için kuraldır. “Önce tedbir, sonra takdir” der büyüklerimiz. Örnek olarak da dedem rahmetliden duyduğum şu cümleyi nakledeyim. Derdi ki: “Allah’a güveneceksin. Allah’a sığınacaksın. Ama önce eşeğini sağlam kazığa bağlayacaksın. Sonra tevekkül edeceksin.”

Türkiye büyük bir savaşın içinde. Büyük bir saldırı altında. Yürüdüğümüz yollara mayınlar döşüyorlar, tuzaklar kuruyorlar. Pusu atıyorlar.

Türkiye böyle bir yolu yürürken hem “eşeğini sağlam kazığa bağlamayı” hem “tevekkül etmeyi” başardı.

Zira, Mekke’de kaldığım otelde dünyanın her coğrafyasından Müslümanlar var. Tanıştığımızda ilk söyledikleri, “Türkiye güçlü, Türkiye büyük” oluyor. Ve sonra da “Erdoğan” diyorlar ümmetin her coğrafyasından Müslümanlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ömer Muhtar’ın gözlüğünü elinde bulunduran nesil, gereğini yaptıkça hırçınlaşanlar 07 Aralık 2021 | 1.886 Okunma Dün Erdoğan’a içeriden operasyon çeken akıl, bugün dışarıdan çekiyor 03 Aralık 2021 | 2.890 Okunma Yeni ekonomi modelinde dar gelirlinin korunmasının faydası… 30 Kasım 2021 | 224 Okunma Asgari ücreti belirlerken, “zenginden alıp fakire verme” zamanında olduğunuzu unutmayın 26 Kasım 2021 | 147 Okunma İstanbul’un kadim semtlerinde hayatı yavaşlatmak mümkün olsa… 23 Kasım 2021 | 313 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar