Suriyelilerin geri dönüşünü kimler neden istemez (3)

Suriyelilerin ve özellikle Suriye’nin kuzeyinden Türkiye’ye gelenlerin geri dönmesini kimler istemiyor sorusunun cevabını bundan önceki iki yazıda anlatmaya çalıştım.Türkiye’ye Ürdün rolü...

Suriyelilerin ve özellikle Suriye’nin kuzeyinden Türkiye’ye gelenlerin geri dönmesini kimler istemiyor sorusunun cevabını bundan önceki iki yazıda anlatmaya çalıştım.

Türkiye’ye Ürdün rolü, PYD/YPG-PKK’ya İsrail modeli

Bir önceki yazıyı şu cümlelerle bitirmiştim.

“Amerika’nın Suriye’nin kuzeyinde, Fırat’ın doğusunda inşa etmeye çalıştığı terör koridorunun önündeki en büyük engel Türkiye ile birlikte Türkiye’ye o bölgeden sığınmış ve bir gün geri dönme ihtimali olan Suriyelilerdir!

Avrupa ise hem kendi konforları bozulmasın diye hem de müttefikleri Amerika’nın çıkarları için Suriyelilerin Türkiye’de ilanihaye kalması için teşvik ve akıl vermektedir!”

Bugünse İsrail ile YPD-YPG-PKK terör örgütünün benzer politikalarını ve Türkiye’ye biçilen Ürdünleşme modelini anlatmak istiyorum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Rojava’nız çöp, kendiniz tarih oldunuz 18 Ekim 2019 | 4.800 Okunma Türkiye’nin güneyinde yine Suriye ile sınır komşusu olacağız 15 Ekim 2019 | 2.813 Okunma Sabır, savaş, zafer… “Türkler topyekûn savaşır” 11 Ekim 2019 | 2.878 Okunma Önceki gece Amerika ile neler yaşandı 08 Ekim 2019 | 7.270 Okunma Süleyman Şah bir gece ansızın Karakozak’a geri dönerse… 04 Ekim 2019 | 2.857 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar