Suriyelilerin geri dönüşünü kimler neden istemez (3)

Suriyelilerin ve özellikle Suriye’nin kuzeyinden Türkiye’ye gelenlerin geri dönmesini kimler istemiyor sorusunun cevabını bundan önceki iki yazıda anlatmaya çalıştım.Türkiye’ye Ürdün rolü...

Suriyelilerin ve özellikle Suriye’nin kuzeyinden Türkiye’ye gelenlerin geri dönmesini kimler istemiyor sorusunun cevabını bundan önceki iki yazıda anlatmaya çalıştım.

Türkiye’ye Ürdün rolü, PYD/YPG-PKK’ya İsrail modeli

Bir önceki yazıyı şu cümlelerle bitirmiştim.

“Amerika’nın Suriye’nin kuzeyinde, Fırat’ın doğusunda inşa etmeye çalıştığı terör koridorunun önündeki en büyük engel Türkiye ile birlikte Türkiye’ye o bölgeden sığınmış ve bir gün geri dönme ihtimali olan Suriyelilerdir!

Avrupa ise hem kendi konforları bozulmasın diye hem de müttefikleri Amerika’nın çıkarları için Suriyelilerin Türkiye’de ilanihaye kalması için teşvik ve akıl vermektedir!”

Bugünse İsrail ile YPD-YPG-PKK terör örgütünün benzer politikalarını ve Türkiye’ye biçilen Ürdünleşme modelini anlatmak istiyorum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yok yok “çalmamışlar”, “deveyi havuduyla yutmuşlar” 24 Mayıs 2019 | 2.248 Okunma O fotoğraf ve ortak mefkure 21 Mayıs 2019 | 2.353 Okunma Yine bir Nekbe: Dün Filistin topraklarında İsrail, bugün Suriye topraklarında PYD/YPG-PKK 19 Mayıs 2019 | 1.358 Okunma Kandil Öcalan’ı bir kez daha İmralı’ya gömmek istedi 17 Mayıs 2019 | 3.281 Okunma Proje bir adaya yenileceksin; öyle mi… 14 Mayıs 2019 | 3.171 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar