Suriyelilerin geri dönüşünü kimler neden istemez (2)

Suriyelilerin Türkiye’de kalmasını teşvik edenlerle ilgili aklımıza düşen soruları sormaya devam ediyoruz. HDP’nin tutumunu bir önceki yazıda ele almıştık.Kaldığımız yerden devam...

Suriyelilerin Türkiye’de kalmasını teşvik edenlerle ilgili aklımıza düşen soruları sormaya devam ediyoruz. HDP’nin tutumunu bir önceki yazıda ele almıştık.

Kaldığımız yerden devam edelim.

2018’in 11’nci ayında Oslo’dan bir fotoğraf karesi yansıdı medyaya. Fotoğrafta olanlardan biri de Ufuk Uras’tı. Hani şu bugünlerde “Suriyeliler meselesinde topa giren” siyasetçi.

Ufuk Uras o dönemde Oslo’daki toplantıyla ilgili yaptığı açıklamada, yeniden bir ‘çözüm süreci’ inşasının bir ihtiyaç olduğunu, bunun ABD’nin de bir tezi olduğunu ifade etti.

Bingo..!

Bugün Bolu Belediye Başkanı’nın Suriyelilerle ilgili aldığı vicdansız kararı eleştirerek sözüm ona çok iyi niyetli bir çıkış yapan Ufuk Uras, o çıkışta öyle bir şifreli cümle kurdu ki tam da PYD/YPG-PKK’nın işine yarayacak türden.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye’nin güneyinde yine Suriye ile sınır komşusu olacağız 15 Ekim 2019 | 2.813 Okunma Sabır, savaş, zafer… “Türkler topyekûn savaşır” 11 Ekim 2019 | 2.876 Okunma Önceki gece Amerika ile neler yaşandı 08 Ekim 2019 | 7.269 Okunma Süleyman Şah bir gece ansızın Karakozak’a geri dönerse… 04 Ekim 2019 | 2.827 Okunma Deprem gerçekliğinin önüne geçen “yalan”a sarılmak 01 Ekim 2019 | 193 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar