Suriyelilerin geri dönüşünü kimler neden istemez (2)

Suriyelilerin Türkiye’de kalmasını teşvik edenlerle ilgili aklımıza düşen soruları sormaya devam ediyoruz. HDP’nin tutumunu bir önceki yazıda ele almıştık.Kaldığımız yerden devam...

Suriyelilerin Türkiye’de kalmasını teşvik edenlerle ilgili aklımıza düşen soruları sormaya devam ediyoruz. HDP’nin tutumunu bir önceki yazıda ele almıştık.

Kaldığımız yerden devam edelim.

2018’in 11’nci ayında Oslo’dan bir fotoğraf karesi yansıdı medyaya. Fotoğrafta olanlardan biri de Ufuk Uras’tı. Hani şu bugünlerde “Suriyeliler meselesinde topa giren” siyasetçi.

Ufuk Uras o dönemde Oslo’daki toplantıyla ilgili yaptığı açıklamada, yeniden bir ‘çözüm süreci’ inşasının bir ihtiyaç olduğunu, bunun ABD’nin de bir tezi olduğunu ifade etti.

Bingo..!

Bugün Bolu Belediye Başkanı’nın Suriyelilerle ilgili aldığı vicdansız kararı eleştirerek sözüm ona çok iyi niyetli bir çıkış yapan Ufuk Uras, o çıkışta öyle bir şifreli cümle kurdu ki tam da PYD/YPG-PKK’nın işine yarayacak türden.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
O fotoğraf ve ortak mefkure 21 Mayıs 2019 | 2.120 Okunma Yine bir Nekbe: Dün Filistin topraklarında İsrail, bugün Suriye topraklarında PYD/YPG-PKK 19 Mayıs 2019 | 1.358 Okunma Kandil Öcalan’ı bir kez daha İmralı’ya gömmek istedi 17 Mayıs 2019 | 3.273 Okunma Proje bir adaya yenileceksin; öyle mi… 14 Mayıs 2019 | 3.171 Okunma Sürgünler evine dönerse… 12 Mayıs 2019 | 1.421 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar