Suriyelilerin entegrasyonu ya da n’olacak bizim Suriyeliler mevzuu

Kimilerinizin hiç hoşuna gitmeyen bir mevzunun yine kıyısındayım. Eleştirileceğimi biliyorum. Ama bilin biraz da milletin hissiyatına ayna tutmaktır muradım.Mesele Suriyeli mülteciler meselesi. Aslını sorarsanız genel...

Kimilerinizin hiç hoşuna gitmeyen bir mevzunun yine kıyısındayım. Eleştirileceğimi biliyorum. Ama bilin biraz da milletin hissiyatına ayna tutmaktır muradım.

Mesele Suriyeli mülteciler meselesi. Aslını sorarsanız genel olarak mülteci meselesi ama özelde Suriyeli kardeşlerimizle ilgili.

Bu köşede daha önce Suriyeli sığınmacılar hakkında çok daha ağır yazılar yazdım. Afrin Zeytin Dalı Harikatı’nda Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO) eleman eksikliği çektiği dönemde, “Kafelerde nargile höpürdeten genç Suriyelileri” bile konu edindim.

Ama bugün daha başka bir açıdan yaklaşmak isterim meseleye..

KIRMIZI ÇİZGİMİZ 100 BİNDİ, ŞİMDİ KAÇ MİLYON?

2011 yılında Suriye krizi alevlendiğinde, dönemin yöneticileri mülteci akınıyla ilgili olarak, “100 bin mülteci bizim kırmızı çizgimizdir” demişti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Suriyelilerin geri dönüşünü kimler neden istemez (2) 23 Nisan 2019 | 4.184 Okunma Suriyelilerin geri dönüşünü kimler neden istemez (1) 21 Nisan 2019 | 1.783 Okunma YSK süreci devam ederken zihin tazelemek 19 Nisan 2019 | 1.488 Okunma İki partiden ilki iki ay içinde tabelasını asacak 16 Nisan 2019 | 4.593 Okunma Çamlıca Camii bir ‘hervele’dir, sen hâlâ anlamadın mı? 14 Nisan 2019 | 2.025 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar