Sürgünler evine dönerse…

Geçtiğimiz hafta Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de çok önemli bir toplantıya katıldım.Bakü’de “Türk dünyasının geleceğinde Kerkük ve Karabağ’ın yeri”...

Geçtiğimiz hafta Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de çok önemli bir toplantıya katıldım.

Bakü’de “Türk dünyasının geleceğinde Kerkük ve Karabağ’ın yeri” başlıklı bir sempozyum düzenlendi. Sempozyumda birbirinden değerli siyaset adamları, fikir adamları, gazeteci ve akademisyenler konuştu.

Onlardan biri de Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşat Salihi’ydi.

“BİR YERİ BOŞALTIRSANIZ O YERİ DOLDURURLAR”

Erşat Salihi konuşmasının bir yerinde Kerkük’ü ve Türkmeneli’ni neden terk etmediklerini anlatırken şöyle bir cümle kurdu, “Bir yeri boşaltırsanız, o yeri mutlaka doldururlar.”

Salihi, nüfus hareketleriyle sınırların nasıl değiştirildiğinden söz ediyordu. O Irak’ı, Türkmeneli’ni, Kerkük’ü anlatırken ben Suriye’de olup biteni düşünüyordum. Neredeyse olup bitenler bire bir aynıydı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sabır, savaş, zafer… “Türkler topyekûn savaşır” 11 Ekim 2019 | 2.875 Okunma Önceki gece Amerika ile neler yaşandı 08 Ekim 2019 | 7.267 Okunma Süleyman Şah bir gece ansızın Karakozak’a geri dönerse… 04 Ekim 2019 | 2.827 Okunma Deprem gerçekliğinin önüne geçen “yalan”a sarılmak 01 Ekim 2019 | 192 Okunma Depremden daha tehlikelisine teslim olmak 27 Eylül 2019 | 2.532 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar