Sürgünler evine dönerse…

Geçtiğimiz hafta Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de çok önemli bir toplantıya katıldım.Bakü’de “Türk dünyasının geleceğinde Kerkük ve Karabağ’ın yeri”...

Geçtiğimiz hafta Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de çok önemli bir toplantıya katıldım.

Bakü’de “Türk dünyasının geleceğinde Kerkük ve Karabağ’ın yeri” başlıklı bir sempozyum düzenlendi. Sempozyumda birbirinden değerli siyaset adamları, fikir adamları, gazeteci ve akademisyenler konuştu.

Onlardan biri de Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşat Salihi’ydi.

“BİR YERİ BOŞALTIRSANIZ O YERİ DOLDURURLAR”

Erşat Salihi konuşmasının bir yerinde Kerkük’ü ve Türkmeneli’ni neden terk etmediklerini anlatırken şöyle bir cümle kurdu, “Bir yeri boşaltırsanız, o yeri mutlaka doldururlar.”

Salihi, nüfus hareketleriyle sınırların nasıl değiştirildiğinden söz ediyordu. O Irak’ı, Türkmeneli’ni, Kerkük’ü anlatırken ben Suriye’de olup biteni düşünüyordum. Neredeyse olup bitenler bire bir aynıydı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yine bir Nekbe: Dün Filistin topraklarında İsrail, bugün Suriye topraklarında PYD/YPG-PKK 19 Mayıs 2019 | 1.357 Okunma Kandil Öcalan’ı bir kez daha İmralı’ya gömmek istedi 17 Mayıs 2019 | 3.257 Okunma Proje bir adaya yenileceksin; öyle mi… 14 Mayıs 2019 | 3.171 Okunma Sürgünler evine dönerse… 12 Mayıs 2019 | 1.421 Okunma Böyle ‘dost’ olduktan sonra düşmana ne hacet 10 Mayıs 2019 | 2.304 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar