Son düzlükte büyük anlam yüklenen ortak yayından arta kalan

Gereğinde fazla anlam yüklendiğini düşündüğüm televizyon programı nihayet gerçekleşti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylarından ikisi ortak canlı yayında yan yana geldi. Yan yana diyorum...

Gereğinde fazla anlam yüklendiğini düşündüğüm televizyon programı nihayet gerçekleşti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylarından ikisi ortak canlı yayında yan yana geldi. Yan yana diyorum zira karşı karşıya gelmelerini beklerken, yan yana oturup çoğunlukla moderatöre konuştular. Böylece çoğunluk sanki “tek konuk” formatında bir yayın izledik.

Ak Parti adayı Binali Yıldırım ile CHP adayı Ekrem İmamoğlu’nun katıldığı canlı yayına ilişkin teknik ve usul yönünden eleştirilerim var.

Teknik olarak, rejisinden, kamera açılarına kadar birçok eksik vardı yayında. Bu birincisi. İkincisi soru sorma tekniği ve cevap verme usulü de eleştirilerim arasında. Hele hele 3 dakika ile sınırlandırılmış cevap hakkı başlı başına sorundu.

Açıkçası “kararsız seçmen”i etkilemeye dönük olarak planlanan ve “İstanbul için ne vadediyorlar? Kim daha sahici? Ve dahası haklarındaki birtakım iddialara ne diyorlar” gibi sorular belirlenen “garip usul” nedeniyle cevapsız kaldı.

Hal böyleyken, yine de iki adayın bir ortak yayında (her ne kadar sanki ayrı iki stüdyoda ayrı ayrı sorulara verdikleri cevapların montajlanmış hali gibi de olsa) buluşması izleyicide karşılık buldu.

Pazar akşamı yayınlanan programın izlenme oranları oldukça yüksek. Ortak yayını canlı yayınlayan televizyonların tamamı neredeyse ortalama izlenme oranının üstüne çıkmıştı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Azerbaycan’da 15 Temmuz’u anmak... 16 Temmuz 2019 | 1.407 Okunma Türk milleti 15 Temmuz gecesi meleklerle birlikte darbeci FETÖ’cülere direndi ve başardı; hamdolsun 14 Temmuz 2019 | 2.136 Okunma Suçun cezası işleyenin geliri ve statüsüne göre değişmeli ki caydırıcı olsun 12 Temmuz 2019 | 1.675 Okunma Neyi kaybettik ki bu haldeyiz, neye güveniyoruz ki bu kadar fütursuzuz 09 Temmuz 2019 | 2.101 Okunma Yoldaşların istikameti şaşmışsa… 07 Temmuz 2019 | 1.914 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar