Siyasette yaz sonunu beklerken ahval

Ak Parti’de yerel seçim sonuçları üzerinden yürüyen tartışmada taraflar eteklerindeki taşları dökmeye devam ediyor. İstişare toplantılarında, İstanbul ve Ankara seçim sonuçlarına özel...

Ak Parti’de yerel seçim sonuçları üzerinden yürüyen tartışmada taraflar eteklerindeki taşları dökmeye devam ediyor. İstişare toplantılarında, İstanbul ve Ankara seçim sonuçlarına özel başlıklar açılmakla birlikte genel olarak 24 Haziran 2018’deki seçimden sonra bütün unsurlarıyla yürürlüğe giren “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Modeli” de tartışılıyor.

Milletvekillerinin önemli bir kısmının yeni sistem nedeniyle “iletişimsorunları” yaşadıklarını anlattıklarını duyuyoruz. Partinin diğer kademelerinde de istişare süreçleri yaşanıyor.

Bütün bu tartışma, istişare ve raporlamaların sonunda bir karar verilecek. Yaz sonuna doğru bu kararların yansımalarını yaşayacağız.

YAZ SONUNA AK PARTİ’DE DEĞİŞİM SİNYALİ

Hükümetten parti yönetimine, teşkilatlara kadar birçok alanda yenilik göreceğiz” diye bir cümle kursam abartmış olmayız.

Ak Parti’nin bugüne kadar başardığı en önemli husus elbette “milletin verdiği mesajı” doğru okuyup ona göre tedbir alması, ona göre politika üretmesi, ona göre istikamet belirlemesidir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Muhalefetin “erken seçim” tartışması ile neyi başardığını görmüyor olamayız 10 Temmuz 2020 | 2.540 Okunma Cübbesine düğme diken görmek istiyorsanız merdiven boşluklarında oturanlara bakın 07 Temmuz 2020 | 2.972 Okunma Almanya’dan, Fransa’dan eksiğimiz mi var ki sosyal medyaya yasal düzenlemeden kaçınıyoruz 03 Temmuz 2020 | 2.148 Okunma Gerçek ile sanrının iç içe geçtiği ahir zaman günleri… 30 Haziran 2020 | 1.943 Okunma Kılıçdaroğlu’nun “TOMA’nın üzerine çıkacak il başkanı” olarak işaret ettiği Kaftancıoğlu ne kadar CHP’li 26 Haziran 2020 | 2.664 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar