Siyasette yaz sonunu beklerken ahval

Ak Parti’de yerel seçim sonuçları üzerinden yürüyen tartışmada taraflar eteklerindeki taşları dökmeye devam ediyor. İstişare toplantılarında, İstanbul ve Ankara seçim sonuçlarına özel...

Ak Parti’de yerel seçim sonuçları üzerinden yürüyen tartışmada taraflar eteklerindeki taşları dökmeye devam ediyor. İstişare toplantılarında, İstanbul ve Ankara seçim sonuçlarına özel başlıklar açılmakla birlikte genel olarak 24 Haziran 2018’deki seçimden sonra bütün unsurlarıyla yürürlüğe giren “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Modeli” de tartışılıyor.

Milletvekillerinin önemli bir kısmının yeni sistem nedeniyle “iletişimsorunları” yaşadıklarını anlattıklarını duyuyoruz. Partinin diğer kademelerinde de istişare süreçleri yaşanıyor.

Bütün bu tartışma, istişare ve raporlamaların sonunda bir karar verilecek. Yaz sonuna doğru bu kararların yansımalarını yaşayacağız.

YAZ SONUNA AK PARTİ’DE DEĞİŞİM SİNYALİ

Hükümetten parti yönetimine, teşkilatlara kadar birçok alanda yenilik göreceğiz” diye bir cümle kursam abartmış olmayız.

Ak Parti’nin bugüne kadar başardığı en önemli husus elbette “milletin verdiği mesajı” doğru okuyup ona göre tedbir alması, ona göre politika üretmesi, ona göre istikamet belirlemesidir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çetin bir döneme girerken Türkiye’nin avantajları, Amerika’nın açmazları 22 Ocak 2021 | 1.161 Okunma Toplumu bakın nasıl kutuplaştırıyorlar 19 Ocak 2021 | 1.100 Okunma İttifaklar bu haliyle devam etmeyecek 15 Ocak 2021 | 1.298 Okunma Baltayı taşa vurarak gündem olmak 12 Ocak 2021 | 889 Okunma Amerikan rüyası, kabusa dönerken… 08 Ocak 2021 | 461 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar