Proje bir adaya yenileceksin; öyle mi…

Hile hurda yapacaksın… Bindelik bir oran ile “seçim kazandığını” sanacaksın. Mazbata almadan, imza atacak, tribünlerde lehine slogan attıracaksın..

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) “Hile”yi tespit edip seçimi yenileme kararından sonra da çıkıp, “mağdur” edebiyatı yapacaksın.

Aslında yemezler…!

Fakat bazıları sayesinde yiyoruz, yutuyoruz maalesef.

Ak Partiliymiş gibi yapıp; içeriden eleştiriyormuş gibi yapıp; doğrudan “Erdoğan ve Ak Parti’ye husumet dürtüsüyle hareket edenler” sayesinde İmamoğlu karşımıza bir siyasi aktör olarak sunuluyor. Mağdur edilmiş bir siyasetçi gibi sunuluyor.

“Sevelim, sevilelim” ile başlayan cümleleri, yumruk sıkmaya, öfke kusmaya kadar yöneliyor ama birileri bize İmamoğlu güzellemesi yapmaya devam ediyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Ay düştü! Eyvah darbe oldu” 26 Mayıs 2019 | 1.133 Okunma Yok yok “çalmamışlar”, “deveyi havuduyla yutmuşlar” 24 Mayıs 2019 | 2.252 Okunma O fotoğraf ve ortak mefkure 21 Mayıs 2019 | 2.354 Okunma Yine bir Nekbe: Dün Filistin topraklarında İsrail, bugün Suriye topraklarında PYD/YPG-PKK 19 Mayıs 2019 | 1.358 Okunma Kandil Öcalan’ı bir kez daha İmralı’ya gömmek istedi 17 Mayıs 2019 | 3.281 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar