Pandemi hepimizi kırıp geçirmeden

Koronavirüs pandemisinde sonbahar ile birlikte tsunami başladı. Bu gidişle salgın daha da büyüyecek. Vatandaşımızın “ödevleri”ni hatırlatmak ya da sorumluluk sahiplerinin sorumluluğunun gereğini yapması artık yeterli değil.

Koronavirüs pandemisinde “Sonbahar ile birlikte tsunami olacak” uyarıları bir kulağımızdan girip diğerinden çıktı.

Yaz boyu ne tatilimizden ne bayram ziyaretimizden vazgeçtik. “Eğlenmek hakkımız” deyip köpük partileri yaptık. “Kışı zor atlattım, tatile ihtiyacım var” deyip tatil beldelerini doldurduk.

Tsunaminin bize gelmeyeceğini farz edip, günlerimizi boşa geçirdik.

O dönemde görüştüğüm tüm sağlıkçılar, “Aman dikkat! Aman ihmal etmeyin. Sonbahar ile birlikte şayet tedbiri elden bırakırsak büyük bir tsumani bizi bekliyor” dediler.

Hatta İstanbul’da biri Avrupa diğeri Asya yakasında hızlıca yapılan iki hastane için “Ne gereği vardı” diyenlere verilen cevaplardan biri de “Kışa hazırlık yapıyoruz”du da onu bile kulak arkası ettik.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Asgari ücreti belirlerken, “zenginden alıp fakire verme” zamanında olduğunuzu unutmayın 26 Kasım 2021 | 138 Okunma İstanbul’un kadim semtlerinde hayatı yavaşlatmak mümkün olsa… 23 Kasım 2021 | 310 Okunma Mevcudu bile koruyamayan “yeni belediyecilik” üzerine bir sabah vakti düşündüklerim 19 Kasım 2021 | 551 Okunma Helalleşmeye hangi kapıdan başlamalı 16 Kasım 2021 | 347 Okunma Bu kez başaracağız… Milli muharip uçağımızın akıbeti Nuri Demirağ’ın ürettiği uçaklar gibi olmayacak 12 Kasım 2021 | 1.642 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar