Pandemi hepimizi kırıp geçirmeden

Koronavirüs pandemisinde sonbahar ile birlikte tsunami başladı. Bu gidişle salgın daha da büyüyecek. Vatandaşımızın “ödevleri”ni hatırlatmak ya da sorumluluk sahiplerinin sorumluluğunun gereğini yapması artık yeterli değil.

Koronavirüs pandemisinde “Sonbahar ile birlikte tsunami olacak” uyarıları bir kulağımızdan girip diğerinden çıktı.

Yaz boyu ne tatilimizden ne bayram ziyaretimizden vazgeçtik. “Eğlenmek hakkımız” deyip köpük partileri yaptık. “Kışı zor atlattım, tatile ihtiyacım var” deyip tatil beldelerini doldurduk.

Tsunaminin bize gelmeyeceğini farz edip, günlerimizi boşa geçirdik.

O dönemde görüştüğüm tüm sağlıkçılar, “Aman dikkat! Aman ihmal etmeyin. Sonbahar ile birlikte şayet tedbiri elden bırakırsak büyük bir tsumani bizi bekliyor” dediler.

Hatta İstanbul’da biri Avrupa diğeri Asya yakasında hızlıca yapılan iki hastane için “Ne gereği vardı” diyenlere verilen cevaplardan biri de “Kışa hazırlık yapıyoruz”du da onu bile kulak arkası ettik.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP’deki kadına yönelik cinsel istismar CHP medyasında neden göz ardı edilir 04 Aralık 2020 | 31 Okunma Aslında kimin satılık olduğunu bal gibi biliyorlar da… 01 Aralık 2020 | 951 Okunma Günümüzün Truman’ı, Biden olacak diye bekleyenler 27 Kasım 2020 | 397 Okunma “Allah insanı iddiasından vurur”, daha bunu anlamadın mı 24 Kasım 2020 | 1.432 Okunma Pandemi hepimizi kırıp geçirmeden 20 Kasım 2020 | 562 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar