“Öteki”ne hayat hakkı tanımayan Batı’nın çirkin yüzü Paris’te yeniden ortaya çıkmış gördünüz mü

Yok öyle yağma..! Kutsallarımıza hakaret ettirmeyiz. Cumhurbaşkanımıza hakaret ettirmeyiz. Müslümanların onur ve haysiyetlerine dil uzattırmayız. Ama, içimizdeki beyinsizlerin beyinsizliklerine de olur vermeyiz.

Hiçbiri tesadüfen olmadı. Olmuyor. Ne Hollandalı faşistin paylaştığı ne Macron’un söyledikleri, ne Charlie Hebdo dergisinin hadsizliği, ne Almanya’daki cami saldırısı…

Hiçbiri birbirinden bağımsız değil. Hiçbiri fevri tutumlar değil.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron neredeyse aylardır “gel gel” yaparak Fransa’da bir saldırı için tüm zeminleri hazırladı. Sonunda başardı da.

Hazreti Peygamber’e (as) hakaret içeren Charlie Hebdo dergisinde daha önce yayınlanan karikatürleri bir öğretmen okulda öğrencileriyle paylaştı. Ve bir müptezel, öğretmeni öldürdü. Macron beklediği fırsatı buldu. Devlet dairelerinin dış cephelerine o ahlaksız karikatürleri yansıttı. Kur’ân’ın yeniden yazılmasından söz etti. Kutsala hakaret etmeyi tercih etti. Müslüman dünyayı ayağa kaldırdı.

En yüksek perdeden tepkiyi ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dilinden Türkiye verdi. Bu kez Hollandalı faşistin o terbiyesiz paylaşımı ortaya çıktı. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Allah insanı iddiasından vurur”, daha bunu anlamadın mı 24 Kasım 2020 | 0 Okunma Pandemi hepimizi kırıp geçirmeden 20 Kasım 2020 | 0 Okunma Ahmet Kekeç… Bir yol arkadaşım önden gitti 17 Kasım 2020 | 0 Okunma Arabamla Nahçıvan Koridoru’ndan Bakü’ye gitmek için gün sayıyorum 13 Kasım 2020 | 0 Okunma Şuşa azad oldu… Şimdi Laçin Koridoru düşecek ya da Nahçıvan Koridoru açılacak 10 Kasım 2020 | 0 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar