Makyaj döküldükçe ortaya çıkan “çirkin” yüz

İlkelerden söz ediyordu. Afili sözler söyleyip, kucaklamaktan, sevgiden dem vuruyordu. Makyajı iyi yapılmış, “ajansı” üzerinden üstüne geçirilen elbisenin ince ayarları iyi bir terzi tarafından...

İlkelerden söz ediyordu. Afili sözler söyleyip, kucaklamaktan, sevgiden dem vuruyordu. Makyajı iyi yapılmış, “ajansı” üzerinden üstüne geçirilen elbisenin ince ayarları iyi bir terzi tarafından tamamlanmıştı.

Sevgi pıtırcıkları dağıtıyordu.

Kim ne isterse onu veriyordu. Kim ne isterse onu yapıyordu.

Dindarlıksa, iki doz dindarlık… Sekülerlik lazımsa 3 doz sekülerlik… Orta yaşlı kadınlara, “Ama anacığım, ama teyzeciğim” ile başlayan sırıtık yüz ifadeli seslenişler… Gençlere partisinin Anayasa Mahkemesi’ne başvurup iptal ettirdiği burs vaatleri filan.

OYLARIN TEKRAR SAYIMINA KARŞI ÇIKTI, “ÇIKMADIM” DEDİ

Seçim sonrasında, işler biraz ters gitmeye başlayınca, “Oyların tekrar sayılması dipsiz bir kuyudur. Girilirse çıkılamaz” dedi önceleri. Sonraları “Mazbatamı istiyorum” diye sızlanmaya başladı. Yetinmedi, hülle yoluyla Anıtkabir’e bile çıktı. Hülle diyorum. Zira, CHP heyeti olarak Anıtkabir’e çıkacağını söyleyip hatta CHP çelengi hazırlatıp sonra da şeref defterine mazbatası olmadığı halde “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı” imzası attı. Aceleci, tahammülsüz bir haldeydi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Muhalefetin “erken seçim” tartışması ile neyi başardığını görmüyor olamayız 10 Temmuz 2020 | 2.534 Okunma Cübbesine düğme diken görmek istiyorsanız merdiven boşluklarında oturanlara bakın 07 Temmuz 2020 | 2.972 Okunma Almanya’dan, Fransa’dan eksiğimiz mi var ki sosyal medyaya yasal düzenlemeden kaçınıyoruz 03 Temmuz 2020 | 2.148 Okunma Gerçek ile sanrının iç içe geçtiği ahir zaman günleri… 30 Haziran 2020 | 1.943 Okunma Kılıçdaroğlu’nun “TOMA’nın üzerine çıkacak il başkanı” olarak işaret ettiği Kaftancıoğlu ne kadar CHP’li 26 Haziran 2020 | 2.663 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar