Kılıçdaroğlu’nun muhafazakar/dindar kesime ulaşma çabası kimin telkini

İstanbul’da “sur içi”nde oturuyorum. Sur içi yani “gerçek İstanbul” burası. Edirnekapı’sından Mevlanakapısı’na, Silivrikapısı’ndan Çatladıkapı’ya Eğrikapı’ya, Yenikapı’ya kadar etrafı surlarla çevrili İstanbul burası.

Fiziki olarak büyük çoğunluğu hatta neredeyse tamamı Fatih sınırları içinde.

Eski İstanbul’un sosyolojisi de diğer semtlerden çok farklı. “Azınlıklar” dahil Türkiye’nin bütün toplumsal kesimlerini bulabilirsiniz burada.

Buna bir de Aksaray, Kumkapı gibi semtlerin demografik yapısını eklediğinizde dünyanın her yerinden insanların yaşadığı ya da gelip gittiği bir yer burası. Süleymaniye gibi neredeyse şehrin “çöküntü” merkezi olmuş semti de burada. Bekar evleri… Karanlık çöktüğünde ıssızlaşan sokaklar burada…

İşte böyle bir bölgede muhafazakar/ dindar kesimlerin bütün vakıf ve derneklerini de bulabilirsiniz. Halihazırda “Semt”in çoğunluğu muhafazakar/dindarlardan oluşuyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan, Başbuğ’a “YAŞ’ını kuruya çevirtmesin” demiş olabilir mi 18 Şubat 2020 | 2.490 Okunma Siyasi irade ile Milli Savunma Sanayii TSK’yı denizde, karada ve havada güçlü kılıyor 14 Şubat 2020 | 2.166 Okunma Azerbaycan’da değişim külekleri 11 Şubat 2020 | 2.951 Okunma BBH: Briket Barakalar Harekatı 07 Şubat 2020 | 2.427 Okunma Göçmen tehdidiyle teslim alınmak istenen Türkiye bu kez İdlip’te silah kullanmak üzere 04 Şubat 2020 | 3.171 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar