Kılıçdaroğlu’nun muhafazakar/dindar kesime ulaşma çabası kimin telkini

İstanbul’da “sur içi”nde oturuyorum. Sur içi yani “gerçek İstanbul” burası. Edirnekapı’sından Mevlanakapısı’na, Silivrikapısı’ndan Çatladıkapı’ya Eğrikapı’ya, Yenikapı’ya kadar etrafı surlarla çevrili İstanbul burası.

Fiziki olarak büyük çoğunluğu hatta neredeyse tamamı Fatih sınırları içinde.

Eski İstanbul’un sosyolojisi de diğer semtlerden çok farklı. “Azınlıklar” dahil Türkiye’nin bütün toplumsal kesimlerini bulabilirsiniz burada.

Buna bir de Aksaray, Kumkapı gibi semtlerin demografik yapısını eklediğinizde dünyanın her yerinden insanların yaşadığı ya da gelip gittiği bir yer burası. Süleymaniye gibi neredeyse şehrin “çöküntü” merkezi olmuş semti de burada. Bekar evleri… Karanlık çöktüğünde ıssızlaşan sokaklar burada…

İşte böyle bir bölgede muhafazakar/ dindar kesimlerin bütün vakıf ve derneklerini de bulabilirsiniz. Halihazırda “Semt”in çoğunluğu muhafazakar/dindarlardan oluşuyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çetin bir döneme girerken Türkiye’nin avantajları, Amerika’nın açmazları 22 Ocak 2021 | 1.161 Okunma Toplumu bakın nasıl kutuplaştırıyorlar 19 Ocak 2021 | 1.100 Okunma İttifaklar bu haliyle devam etmeyecek 15 Ocak 2021 | 1.298 Okunma Baltayı taşa vurarak gündem olmak 12 Ocak 2021 | 889 Okunma Amerikan rüyası, kabusa dönerken… 08 Ocak 2021 | 461 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar