Karabağ azat olduktan sonra Azerbaycan’a gelen dirlik

Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Hasan Öztürk'ün bugünkü (17.06.2022)''Karabağ azat olduktan sonra Azerbaycan’a gelen dirlik'' başlıklı yazısı.

BAKÜ

Bu köşeyi takip edenler, Azerbaycan’ın öz toprağa Karabağ’ı özgürleştirmek için verdiği mücadeleyi ve sonrasındaki büyük zaferi nasıl bir coşku ile takip ettiğimizi bileceklerdir.

Savaştan sonra yine yolumuz Bakü’ye, Azerbaycan’a düştü. Siz bu satırları okuduğunuz saatlerde muhtemelen Azatlık Meydanı’ndan yola çıkıp Şehitlik’e selam verip, Karabağ’a ve elbet Kafkasların kadim şehri Şuşa’ya ulaşmış olacağız.

Şuşa, Dağlık Karabağ’ın kilididir. Şuşa, Azerbaycan’ın kültür başkentidir!

O yüzdendir ki Paşinyan işgal günlerinde, Çıdır Düzün’de yanına aldığı Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile raks etmiş, böylece sadece Azerbaycan Türklerinin değil bizlerin de tepkisini çekmişti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yeni “soğuk savaş” ilanı ile NATO, Rusya’yla karşıtlık üzerinden bölüşüm yapmış olabilir mi 01 Temmuz 2022 | 233 Okunma Zenginimiz, fakirimiz lehine feragatte bulunmazsa devlet gereğini yapmalı değil mi 28 Haziran 2022 | 283 Okunma Azerbaycan, Vatan Savaşı’ndan sonra yepyeni bir döneme girdi 24 Haziran 2022 | 289 Okunma Enerji üretiminde umutlandık, tüketimdeki maliyette fakir fukara için yeni formüller gerekli 21 Haziran 2022 | 220 Okunma Karabağ azat olduktan sonra Azerbaycan’a gelen dirlik 17 Haziran 2022 | 214 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar