KADEM’in günahı “Önce adam ol” demek

15 Temmuz darbe ve iç işgal girişiminin yaşandığı gece İstanbul’da birçok noktada hareketli saatler yaşandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kısıklı’daki evinin etrafı da o gece çok hareketliydi.

Darbe teşebbüsü püskürtülüp Demokrasi Nöbetleri başladığında Erdoğan’ın evinin olduğu sokağın başındaki binanın önüne de bir platform konuldu. Sabahlara kadar insanlar orada nöbet tuttu. O nöbetlerin bazılarına gece yayını bitirdikten sonra ekip arkadaşlarımızla birlikte biz de katılmıştık. Ve gelen gidenin iaşesinin platformun hemen arkasındaki binadan temin edildiğine görmüştük.

İşte o binaya geçtiğimiz hafta ilk kez girmek nasip oldu. Kısa adı KADEM olan Kadın ve Demokrasi Vakfı’ydı orası.

Epeyce zamandır, İstanbul Sözleşmesiüzerinden KADEM’e yönelik haksız ağır ithamlar var. İthamların epeyce bir kısmınınsa mütedeyyin, dini çevrelerden olmasıysa ayrıca tartışılmaya değer diye düşünüyorum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Derviş kılıklının üzerindeki hırkayı çekip almaktır kısas (1) 22 Eylül 2020 | 257 Okunma Yunanistan ile gerginlikte doğal gazdan daha çok adalar mevzuu dikkatimi çekiyor 18 Eylül 2020 | 295 Okunma K.Atatürk maskesi takanların gerçek yüzünü görmek için Kaftancıoğlu turnusoluna bakmak 15 Eylül 2020 | 302 Okunma Sapık şeyhin cübbe ve sarığı üzerinden taban kaydırma faaliyeti yürütmek 11 Eylül 2020 | 2.026 Okunma “Nur perdesine dolanmış” şeref yoksunu şeyh bozuntusu üzerinden dindarları sopalamaya kalkışan hadsizler 08 Eylül 2020 | 2.859 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar