KADEM’in günahı “Önce adam ol” demek

15 Temmuz darbe ve iç işgal girişiminin yaşandığı gece İstanbul’da birçok noktada hareketli saatler yaşandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kısıklı’daki evinin etrafı da o gece çok hareketliydi.

Darbe teşebbüsü püskürtülüp Demokrasi Nöbetleri başladığında Erdoğan’ın evinin olduğu sokağın başındaki binanın önüne de bir platform konuldu. Sabahlara kadar insanlar orada nöbet tuttu. O nöbetlerin bazılarına gece yayını bitirdikten sonra ekip arkadaşlarımızla birlikte biz de katılmıştık. Ve gelen gidenin iaşesinin platformun hemen arkasındaki binadan temin edildiğine görmüştük.

İşte o binaya geçtiğimiz hafta ilk kez girmek nasip oldu. Kısa adı KADEM olan Kadın ve Demokrasi Vakfı’ydı orası.

Epeyce zamandır, İstanbul Sözleşmesiüzerinden KADEM’e yönelik haksız ağır ithamlar var. İthamların epeyce bir kısmınınsa mütedeyyin, dini çevrelerden olmasıysa ayrıca tartışılmaya değer diye düşünüyorum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kadın cinayetleri vaka-i adiyeye dönüşmüşse… 06 Aralık 2019 | 3.400 Okunma KADEM’in günahı “Önce adam ol” demek 03 Aralık 2019 | 3.058 Okunma CHP’deki kumpasa ismi karışan Tuncay Özkan bakın ne diyor 29 Kasım 2019 | 3.471 Okunma İnce’ye kumpas kuranlar ile Gül’ü aday yapmak isteyenler aynı mı acaba 26 Kasım 2019 | 2.653 Okunma Rahmi Turan küçük çıkarları zedelenince muhalefet yapan bir ilkesiz olmasın sakın 22 Kasım 2019 | 217 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar