İstanbul seçiminin kazananı Türk demokrasisi

İstanbul’da seçim bitti. Kazanan CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu oldu. “Olanda hayır vardır” diyorum. Kendisini tebrik ediyorum.Yanıldığımı baştan itiraf edeyim. Yanıldım. Seçmenin...

İstanbul’da seçim bitti. Kazanan CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu oldu. “Olanda hayır vardır” diyorum. Kendisini tebrik ediyorum.

Yanıldığımı baştan itiraf edeyim. Yanıldım. Seçmenin nabzını tutma becerisini gösteremedim. “Yalan” ile, “doğru” arasındaki ince çizginin “algı” ile “olgu” arasındaki farkın milletimiz nezdindeki karşılığını ıskaladım.

Yanıldım.

Ak Parti adayı Binali Yıldırım’ın projeleriyle İstanbulluların gönlünü fethettiğini ve seçimi önde tamamlayacağını düşündüm. Yanıldım.

Ekrem İmamoğlu’nun “proje” olduğunun görüleceğini sandım. Yanıldım.

Bütün yanılgılarıma rağmen mutluyum ve umutluyum!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Amerika ile “papaz olmamızı” neden isterler 19 Temmuz 2019 | 1.693 Okunma Azerbaycan’da 15 Temmuz’u anmak... 16 Temmuz 2019 | 1.407 Okunma Türk milleti 15 Temmuz gecesi meleklerle birlikte darbeci FETÖ’cülere direndi ve başardı; hamdolsun 14 Temmuz 2019 | 2.136 Okunma Suçun cezası işleyenin geliri ve statüsüne göre değişmeli ki caydırıcı olsun 12 Temmuz 2019 | 1.675 Okunma Neyi kaybettik ki bu haldeyiz, neye güveniyoruz ki bu kadar fütursuzuz 09 Temmuz 2019 | 2.102 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar