İstanbul, ah İstanbul… İş işten geçmek üzere farkında mısınız

Türkçe konuşanın tek tük olduğu caddede tabelaların hangi dilde olduğunu varın siz tahmin edin artık!

“Millet pandemi ile uğraşıyor, dışarıda yedi düvele karşı mücadele ediyoruz şimdi sırası mı” diyeceğiniz bir mevzuya bir kez daha değinmek istiyorum bugün.

Çünkü büyük meselelerle ilgilenmek, ulvi gayelerle uğraşmak bazen “insana doğrudan dokunan” meseleleri ıskalamamıza neden olabilir. Oluyor da..!

Zaman zaman bu köşede kimilerine göre “küçük” meseleleri konu ediniyorum. Çünkü o önemsiz gibi bahsedilen meselelerin vatandaşın gündelik hayatında “dağ” gibi meselelere dönüştüğünü biliyorum.

KARAMBOLÜ ÇOK MEGA KENT: İSTANBUL

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden ne zaman geçsem, o anlarda hem başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimiz için hem de dünya durdukça İstanbul’un bir İslam beldesi olarak kalması için dua ediyorum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bizimkisi, mefkuresi için çırpınan idealistlerle, pozisyonunu “mal”a çeviren züppelerin hikayesi 30 Mart 2021 | 759 Okunma Sürdürülebilir siyaset için Ak Parti’de oluşturulan yeni kadro üzerine 26 Mart 2021 | 334 Okunma ‘Zina suçu’ tekrar TCK’ya girer mi 23 Mart 2021 | 545 Okunma Çanakkale’de Boğaz’a gömülenlerin aklında hâlâ oradan geçmek varsa, bize düşen nöbeti bırakmamaktır 19 Mart 2021 | 117 Okunma Size “Faşist” diyen Demirtaş’a lâl olan İyi Partililer, “proje”niz tutarsa ne olur farkında mısınız 16 Mart 2021 | 453 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar