İç kaleyi kim neden yıpratıyor

FETÖ’nün kadrine uğradığı günlerde, “İlker Başbuğ Türkiye demokrasisinden yana tavır almıştır” demiştim

Demiştim de şu anda FETÖ’cülükten hüküm giyen bir gazeteci canlı yayında bana parmak sallayıp, “O tutuklanacak. Hesabı sorulacak” diyerek çok çarpıcı bir iddiada bulunmuştu. İddia meğerse bilgiymiş. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 26’ncı Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ “Terör örgütü yöneticisi olmak”tan bir süre sonra tutuklanmıştı.

İÇ KALENİZ SAĞLAM DEĞİLSE DIŞ POLİTİKANIZ BAŞARILI OLAMAZ

İşte o İlker Başbuğ dün Hürriyet’ten İpek Özbey’e açıklamalar yapmış. Yeni kitabını da anlatmış. İlker Başbuğ röportajın bir yerinde şöyle diyor:

“Mustafa Kemal’in söylediği gibi, iç kaleniz sağlam değilse, dış politikada başarılı olma şansınız yok. Her zaman geçerli bir kuraldır bu… O yüzden bugün de sürekli söylüyoruz. Zor günlerde, ülkenin dış sorunlarla uğraştığı zamanlarda içerideki bütünlük, birlik beraberlik çok önemli.” (21.110.219 Hürriyet)

İlker Başbuğ tam da Barış Pınarı Harekatı’nı yaptığımız bugünlerde “İç kalenin sağlam olması”nın dışarıdaki mücadeleyi güçlendireceğine işaret ediyor, Mustafa Kemal’den örnek vererek.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dün Erdoğan’a içeriden operasyon çeken akıl, bugün dışarıdan çekiyor 03 Aralık 2021 | 2.883 Okunma Yeni ekonomi modelinde dar gelirlinin korunmasının faydası… 30 Kasım 2021 | 224 Okunma Asgari ücreti belirlerken, “zenginden alıp fakire verme” zamanında olduğunuzu unutmayın 26 Kasım 2021 | 147 Okunma İstanbul’un kadim semtlerinde hayatı yavaşlatmak mümkün olsa… 23 Kasım 2021 | 313 Okunma Mevcudu bile koruyamayan “yeni belediyecilik” üzerine bir sabah vakti düşündüklerim 19 Kasım 2021 | 553 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar