FETÖ’nün mahir “poker suratlılar”ı yargıyı ifsat ediyor

Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit geçtiğimiz hafta katıldığı bir toplantıda FETÖ’cü alçakların elebaşından aldıkları talimatla “itirafçı”...

Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit geçtiğimiz hafta katıldığı bir toplantıda FETÖ’cü alçakların elebaşından aldıkları talimatla “itirafçı” olduklarını ve Yargıtay’a yönelik “iftiralarda” bulunduklarını söyledi. Cirit aynın şu ifadeyi kullandı:

“Son zamanlarda bazı FETÖ itirafçıları, geçmişi, görev anlayışı, duruşu itibarıyla başından beri terör örgütü FETÖ ile mücadelesi bilinen Yargıtay üyesi arkadaşlarıma karşı FETÖ elebaşının ‘itirafçı ol, iftira et’ talimatına uygun olarak soyut ve mesnetsiz iddialarda bulunmak suretiyle haysiyet cellatlığına soyunmuşlardır.”

Sayın Başkan yüksek yargının en önemli isimlerinden. Yaptığı konuşma da çok önemli çok dikkate değer.

Ancak geç kalmış bir açıklama diye düşünüyorum.

Maalesef “Atı alan Üsküdar’ı çoktan geçti.”

Gerçi Sayın Başkan, FETÖ itirafçılarının sadece “Yargıtay” bölümüyle ilgili son günlerdeki “iftiraları”na dikkat çekiyor. Bu da “yeni bir durum” olarak görülebilir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ömer Muhtar’ın gözlüğünü elinde bulunduran nesil, gereğini yaptıkça hırçınlaşanlar 07 Aralık 2021 | 1.923 Okunma Dün Erdoğan’a içeriden operasyon çeken akıl, bugün dışarıdan çekiyor 03 Aralık 2021 | 2.890 Okunma Yeni ekonomi modelinde dar gelirlinin korunmasının faydası… 30 Kasım 2021 | 224 Okunma Asgari ücreti belirlerken, “zenginden alıp fakire verme” zamanında olduğunuzu unutmayın 26 Kasım 2021 | 147 Okunma İstanbul’un kadim semtlerinde hayatı yavaşlatmak mümkün olsa… 23 Kasım 2021 | 313 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar