Elbette Amerikan mandacılarının beka sorunu olmaz

Dün yine sabah çok erken saatte mutat üzere gazetelerin birinci sayfalarını Albayrak Medya’nın bir uygulaması olan Gazete Manşet’ten okudum. Bir günlük gazetenin birinci sayfası dikkatimi çekti. Not ettim.Birkaç...

Dün yine sabah çok erken saatte mutat üzere gazetelerin birinci sayfalarını Albayrak Medya’nın bir uygulaması olan Gazete Manşet’ten okudum. Bir günlük gazetenin birinci sayfası dikkatimi çekti. Not ettim.

Birkaç saat sonra kahvaltıya oturduğumuzda konu konuyu açtı hanımla seçim üzerine konuşmaya başladık.

Döndü ve şöyle dedi, “Ne Ak Partililerin keyfi için ne de bir başka şey için oy kullanacağım.”

“Hayırdır” demeye kalmadan, “Bir Cumhurbaşkanının hatırı var bir de memleketimin” dedi. Konuyu anlamıştım. Biraz nasırına basayım diye üsteledim. “İyi de” dedim “Senin de tanıdığın bir arkadaş, bir günlük gazeteye manşet olmuş yaptığı tespitlerle. Diyor ki ‘Beka meselesine halk inanmıyor’ ama sen memleketim için oy vereceğim diyorsun!”

Yüzüme baktı, biraz öfkeyle, “O bahsettiğin isim 7 Haziran seçimlerinden sonra da ‘Seçime ne gerek var, partiler aynı oranda oy alacak. Vakit kaybediliyor. Koalisyon kurun’ demiyor muydu” diye çıkıştı.

Omuzuna dokunup, “Tamam anladım” diyerek sakinleştirmeye çalıştım. Ama nafile. FETÖ’den girdi, PKK’dan çıktı. Suriye’nin kuzeyindeki terör koridorundan başlayıp, Amerika’nın ekonomik saldırısına kadar saydı. Sonra da “Bir kere tökezlersek bizi lime lime edecekler” diyerek bitirdi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ömer Muhtar’ın gözlüğünü elinde bulunduran nesil, gereğini yaptıkça hırçınlaşanlar 07 Aralık 2021 | 1.923 Okunma Dün Erdoğan’a içeriden operasyon çeken akıl, bugün dışarıdan çekiyor 03 Aralık 2021 | 2.890 Okunma Yeni ekonomi modelinde dar gelirlinin korunmasının faydası… 30 Kasım 2021 | 224 Okunma Asgari ücreti belirlerken, “zenginden alıp fakire verme” zamanında olduğunuzu unutmayın 26 Kasım 2021 | 147 Okunma İstanbul’un kadim semtlerinde hayatı yavaşlatmak mümkün olsa… 23 Kasım 2021 | 313 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar