Diğerleri çok mu iyi?

“Yandık, bittik, kül olduk” diyenlerin ısrarla ıskaladıkları, görmezden geldikleri bir hususu hatırlatmama müsaade edin.Gazetelerde başlık, “Davos bu yıl lidersiz” haber devam ediyor, “Amerika...

“Yandık, bittik, kül olduk” diyenlerin ısrarla ıskaladıkları, görmezden geldikleri bir hususu hatırlatmama müsaade edin.

Gazetelerde başlık, “Davos bu yıl lidersiz” haber devam ediyor, “Amerika Başkanı Trump hükümet kapalı olduğu için, İngiltere Başbakanı May Brexit krizi nedeniyle, Fransa Cumhurbaşkanı Macron sokak eylemleri nedeniyle bu yıl Davas’a katılmıyor.”

Her yıl liderleri ve dünya ekonomisinin önde gelen isimlerini ağırlayan Davos’a bu yıl 3 büyük ülkenin lideri katılmıyor.

Gerekçeleri, hayli mühim! Birinin hükümeti kapalı, çünkü bütçe onaylanmadı.

Diğeri Avrupa Birliği’nden ayrılma sürecinin sancılarını yaşıyor.

Kıta Avrupası’nın nükleer gücü Fransa ise sarı yeleklilerin eylemleri nedeniyle zor günler geçiriyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dün Erdoğan’a içeriden operasyon çeken akıl, bugün dışarıdan çekiyor 03 Aralık 2021 | 2.883 Okunma Yeni ekonomi modelinde dar gelirlinin korunmasının faydası… 30 Kasım 2021 | 224 Okunma Asgari ücreti belirlerken, “zenginden alıp fakire verme” zamanında olduğunuzu unutmayın 26 Kasım 2021 | 147 Okunma İstanbul’un kadim semtlerinde hayatı yavaşlatmak mümkün olsa… 23 Kasım 2021 | 313 Okunma Mevcudu bile koruyamayan “yeni belediyecilik” üzerine bir sabah vakti düşündüklerim 19 Kasım 2021 | 553 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar