Derviş kılıklının üzerindeki hırkayı çekip almaktır kısas (1)

Son günlerde yine sahte şeyhler ve ahlaksızlıkları üzerinden yeni bir proje yürütülüyor. Geçtiğimiz hafta projenin bir bölümünde “taban kaydırma” faaliyeti olduğunu anlatmıştık.

28 Şubat sürecinde “Cambaza bak” diyerek memleketin milyarlarca dolarını iç etmişler, kamu bankalarının içini boşaltmışlardı. Aynı zamanda “dindarlığı”nda içini boşaltmaya çalışmışlar, sahte şeyhlerin, ahlaksızlıkları üzerinden dindarları töhmet altında bırakmışlardı.

Elde ettikleri başarı ise az uz değildi. “Değerler erozyonu” yaşatmışlar bu memlekete. İnsanların dindarlara bakışı sorunlu hale gelmişti. Örnek mi her sakallı, cübbeli erkeğe “Ali Kalkancı ya da Müslüm Gündüz”, her başörtülü kadına “Fadime Şahin” muamelesi yapmaya kalkışmışlardı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ne diyordu rahmetli Yazıcıoğlu: Bizim tarla sürülmüş 27 Ekim 2020 | 2.172 Okunma Kozinoğlu’nu FETÖ’ye gammazlayan Enver Altaylı, acaba yeğeni Kavuncu’ya ne dedi 23 Ekim 2020 | 1.083 Okunma Elindeki Yasin Börü’nün kanını etrafa sıçratmak isteyen provokatör 20 Ekim 2020 | 290 Okunma Onurlu bir insan istifa eder çeker gider… Peki siz? 16 Ekim 2020 | 609 Okunma Soysuzlar, namussuzlar, dün ne idiyseler bugün aynılar 13 Ekim 2020 | 1.320 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar