DEAŞ aparatı yeniden gündemimize giriyor farkında mısınız

Amerika’nın Eski Ankara Büyükelçisi Johan Bazz giderayak ne demişti, “DEAŞ 9 aydır eylem yapmıyorsa bu bizim işbirliğimiz sayesindedir!”

Biden hükümeti için “3’ncü Obama dönemi” denmesinin ilk emareleri Ortadoğu’daki aktörlerdir. Neredeyse Obama döneminin elemanlarının tamamı geri geldi.

Anladığımız kadarıyla Biden, “Nerede kalmıştık” diyerek bölgemizde Obama dönemindeki gibi aparatları harekete geçirmek üzere çoktan düğmeye basmış.

Amerika tarafından hızlıca PKK’nın Suriye kolu YPG’ye silah ve mühimmat sevkiyatına yeniden başlanması… Ve akabinde “DEAŞ ile mücadele” teranesinin yeniden ısıtılıp dillere pelesenk olması bizlere önümüzdeki dönemde Türkiye’nin karşı karşıya kalacağı “tehditler” açısından önemli ipuçları veriyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çirkefler ama yüzsüzce aramızda dolaşıyorlar 20 Nisan 2021 | 659 Okunma “Proje İttifakı”nın 2023 stratejisine uygun taktik hamleleri 16 Nisan 2021 | 445 Okunma Hükümet dışarıda satranç oynarken muhalefet içeride “erken seçim” istiyor 13 Nisan 2021 | 401 Okunma Ankara-Bakü hattında “hesapsız” kahramanlar 09 Nisan 2021 | 352 Okunma Gece yarısı yayımlanan “Amerika/NATO bildirisi” 06 Nisan 2021 | 469 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar