Cumhur İttifakı mefkureden rasyonalizme

“Andımız tartışması, Cumhur İttifakı’nın sonunu hazırlar mı” diye sorduğum gün MHP ve Ak Parti gruplarında konuşan iki lider Sayın Bahçeli ve Sayın Erdoğan “Yerelde ittifak...

“Andımız tartışması, Cumhur İttifakı’nın sonunu hazırlar mı” diye sorduğum gün MHP ve Ak Parti gruplarında konuşan iki lider Sayın Bahçeli ve Sayın Erdoğan “Yerelde ittifak yok” açıklamasında bulundu. Tarih 23 Ekim 2018. Yani tam bir ay önce.

O günden sonra taraflar “Cumhur İttifakı sürüyor” demekle birlikte, kendi yollarına gitmek istediler.

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde “ittifak” için yasal sorun olmamasına rağmen yerel seçimlerde yasal sorunun varlığına vurgu yapıldı günlerce.

Bu arada, Cumhur İttifakı’nı bir şekilde sona erdirmek isteyen hem Ak Parti içindeki hem de MHP içindeki unsurlar aradaki “tartışmalı meseleleri” önce ufak ufak sonra alenen kaşıdı. Eteklerindeki taşları döktü. Bazıları da zil takıp oynadı!

Aslında başardılar da. İttifak son günlerde solunum cihazına bağlı yaşıyordu.

“Andımız, Türklük” gibi bağlamından koparılarak tartışılan meseleler bir tarafa…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dün Erdoğan’a içeriden operasyon çeken akıl, bugün dışarıdan çekiyor 03 Aralık 2021 | 2.882 Okunma Yeni ekonomi modelinde dar gelirlinin korunmasının faydası… 30 Kasım 2021 | 224 Okunma Asgari ücreti belirlerken, “zenginden alıp fakire verme” zamanında olduğunuzu unutmayın 26 Kasım 2021 | 147 Okunma İstanbul’un kadim semtlerinde hayatı yavaşlatmak mümkün olsa… 23 Kasım 2021 | 313 Okunma Mevcudu bile koruyamayan “yeni belediyecilik” üzerine bir sabah vakti düşündüklerim 19 Kasım 2021 | 553 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar