CHP ile HDP’nin birbirini araçsallaştırma yarışında Demirtaş’ın üstlendiği yeni rol

HDP’in terörden tutuklu eski eş Başkanı Selahattin Demirtaş, “Demokrasi havarisi” kesilmiş de haberimiz olmamış..!T24’de öyle bir yazı yazmış ki değme demokratlara taş çıkartmış....

HDP’in terörden tutuklu eski eş Başkanı Selahattin Demirtaş, “Demokrasi havarisi” kesilmiş de haberimiz olmamış..!

T24’de öyle bir yazı yazmış ki değme demokratlara taş çıkartmış. 2023 seçimlerini demokrasi için bir şans görüyor terörden tutuklu eş başkan ve muhalefeti HDP ile uzlaşmaya çağırıyor.

HDP’nin meşruiyetini muhalefet ile kurduğu ilişki biçimine dayandırıyorlardı. Bu yüzden yerel seçimlerden bu yana her fırsatta, “açık, şeffaf ittifak” çağrılarını yinelemişlerdi. “Kapalı kapılar ardında görüşmekten” bıktıklarını da söylüyorlardı. Daha sonra, ittifakın ismini ilan ettiler, önce “Demokratik ittifak”, sonra “Barış ittifakı!”

Şimdi de önümüzdeki günlerde HDP’nin ilan edeceği “Tutum belgesi”ne Millet İttifakı dahil, muhalefetin “imza atması”nı öneriyorlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP ile HDP’nin birbirini araçsallaştırma yarışında Demirtaş’ın üstlendiği yeni rol 14 Eylül 2021 | 1.144 Okunma “Ben” demeseydi iyiydi ama “Demek zorundaydım” da dedirttiler 10 Eylül 2021 | 752 Okunma Vaat etmekte Demirel’i bile sollayacak popülizm kokan muhalefet dili 07 Eylül 2021 | 302 Okunma Türkiye’nin toplumsal barışını koruyamazsak, misafirlerimizi hiç koruyamayız 03 Eylül 2021 | 1.082 Okunma Cumhurla cumhuriyetin arasındaki bağı tahkim etmek… 31 Ağustos 2021 | 1.366 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar