CHP ile HDP’nin birbirini araçsallaştırma yarışında Demirtaş’ın üstlendiği yeni rol

HDP’in terörden tutuklu eski eş Başkanı Selahattin Demirtaş, “Demokrasi havarisi” kesilmiş de haberimiz olmamış..!T24’de öyle bir yazı yazmış ki değme demokratlara taş çıkartmış....

HDP’in terörden tutuklu eski eş Başkanı Selahattin Demirtaş, “Demokrasi havarisi” kesilmiş de haberimiz olmamış..!

T24’de öyle bir yazı yazmış ki değme demokratlara taş çıkartmış. 2023 seçimlerini demokrasi için bir şans görüyor terörden tutuklu eş başkan ve muhalefeti HDP ile uzlaşmaya çağırıyor.

HDP’nin meşruiyetini muhalefet ile kurduğu ilişki biçimine dayandırıyorlardı. Bu yüzden yerel seçimlerden bu yana her fırsatta, “açık, şeffaf ittifak” çağrılarını yinelemişlerdi. “Kapalı kapılar ardında görüşmekten” bıktıklarını da söylüyorlardı. Daha sonra, ittifakın ismini ilan ettiler, önce “Demokratik ittifak”, sonra “Barış ittifakı!”

Şimdi de önümüzdeki günlerde HDP’nin ilan edeceği “Tutum belgesi”ne Millet İttifakı dahil, muhalefetin “imza atması”nı öneriyorlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Vesselam vesselam vesselam 09 Eylül 2022 | 493 Okunma Cumhurbaşkanlığı seçimi aynı zamanda CHP Genel Başkanlığı seçimine dönüşüyor olabilir mi? 29 Temmuz 2022 | 414 Okunma Merkez ülke Türkiye, “tencere” ve “cep” için içeride de oyun kurmalı 26 Temmuz 2022 | 626 Okunma İstanbul AK Parti İl Teşkilatı 2023 için sahaya iniyor 22 Temmuz 2022 | 348 Okunma Dışarıdan bakınca Türkiye neye denk düşüyor, ah bir bilseler… 19 Temmuz 2022 | 544 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar