Randevu sistemi, kamu iletişimi ve ötesi

Kabinede iletişim yönetimini en çok beğendiğim ismin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca olduğunu daha önce de yazmıştım. Bakan’ın perşembe günü yaptığı basın toplantısını...

Kabinede iletişim yönetimini en çok beğendiğim ismin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca olduğunu daha önce de yazmıştım. Bakan’ın perşembe günü yaptığı basın toplantısını baştan sona izleyince bu fikrim pekişti. Önce oradan başlayayım.

Bence kamu iletişimi tam da Fahrettin Koca’nın yaptığı gibi “ders çalışma iletişimi” olarak ilerlemeli. Biz vatandaşlar, bir bakandan ya da bir başka kamu temsilcisinden kendi adına PR yapacak ya da kanaat oluşturacak şekilde bir “sosyal medya iletişimi” yapmasını değil; şakalarla komikliklerle ilerlemesini yahut kendisinin sorumluluk alanında olmayan meselelerde söz almasını hiç değil; sadece -tıpkı Fahrettin Koca’nın yaptığı gibi- “alanında kalarak basit iletişim” yapmasını bekliyoruz.

O günkü basın toplantısı tam da bunun örneği oldu bence. Dersine iyi çalışmış bir bakan, toplumun cevap beklediği tüm sorulara cevap verecek bir sunum yaptı, grafiklerle destekleyerek meselelerini anlattı ve herhangi bir kısıtlama uygulamadan davet edilen tüm medya kuruluşlarının temsilcilerinin “zor” sorularını anlaşılır şekilde cevapladı.

İşin bu kısmını niçin önemsediğim anlaşılmıştır elbette ama ben yine de bir kez daha söyleyeyim: “Rol çalmadan...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sosyal çürüme yazıları 9: Keriz silkeleme cumhuriyeti 28 Mayıs 2024 | 1.184 Okunma Çocuğun adı Hanzala 26 Mayıs 2024 | 206 Okunma Bu yazıyı bu deliden başka kimse yazmaz 25 Mayıs 2024 | 2.798 Okunma Sosyal çürüme yazıları 8: Sıkıntı yok cumhuriyeti 21 Mayıs 2024 | 467 Okunma Adamın adı Filistin 19 Mayıs 2024 | 158 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar