Çevreciyim diye slogan atandan korkacaksın

“Çevreci”ler. O kadar ki ne bir tek ağacın kesilmesine gönülleri razı ne bir plastik poşetin heba olmasını istiyorlar. O kadar çevreciler ki nerede bir çevre katliamı var orada toplanıyorlar. Fotoğraf...

“Çevreci”ler. O kadar ki ne bir tek ağacın kesilmesine gönülleri razı ne bir plastik poşetin heba olmasını istiyorlar. O kadar çevreciler ki nerede bir çevre katliamı var orada toplanıyorlar. Fotoğraf veriyorlar. Slogan atıyorlar. Yol kesip eylem koyuyorlar.

Çevreciler. O kadar çevreciler ki ne bir dal ağaç kesilsin istiyorlar ne bir dal sigara izmariti yere atılsın. Tebrik edilecek, özenilecek, takdir edilecek haslet. Ne güzel!

Keşke böyle olsa. Keşke çevrecilikle övünenler, çevreyi, doğayı, ağacı, denizi, sahili, dağı, ormanı, toprağı, taşı korumak için özenli, dikkatli olsa. İhtimam gösterse. Bütün ideolojik saplantılardan kurtulmuş sadece doğayı korumak için eylem koysa, slogan atsa direnç gösterse.

Ne gezer..!

DENİZE VİDANJÖR BOŞALTAN ÇEVRECİLER!

Ege’nin güzel bir beldesinde bir pazar günü sahilde yürüyorum. Kumsal çoluk çocuk dolu. Aileler, gençler, analar babalar hatta dedeler nineler bile var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yeni ekonomi modelinde dar gelirlinin korunmasının faydası… 30 Kasım 2021 | 222 Okunma Asgari ücreti belirlerken, “zenginden alıp fakire verme” zamanında olduğunuzu unutmayın 26 Kasım 2021 | 147 Okunma İstanbul’un kadim semtlerinde hayatı yavaşlatmak mümkün olsa… 23 Kasım 2021 | 313 Okunma Mevcudu bile koruyamayan “yeni belediyecilik” üzerine bir sabah vakti düşündüklerim 19 Kasım 2021 | 553 Okunma Helalleşmeye hangi kapıdan başlamalı 16 Kasım 2021 | 349 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar