Çevreciyim diye slogan atandan korkacaksın

“Çevreci”ler. O kadar ki ne bir tek ağacın kesilmesine gönülleri razı ne bir plastik poşetin heba olmasını istiyorlar. O kadar çevreciler ki nerede bir çevre katliamı var orada toplanıyorlar. Fotoğraf...

“Çevreci”ler. O kadar ki ne bir tek ağacın kesilmesine gönülleri razı ne bir plastik poşetin heba olmasını istiyorlar. O kadar çevreciler ki nerede bir çevre katliamı var orada toplanıyorlar. Fotoğraf veriyorlar. Slogan atıyorlar. Yol kesip eylem koyuyorlar.

Çevreciler. O kadar çevreciler ki ne bir dal ağaç kesilsin istiyorlar ne bir dal sigara izmariti yere atılsın. Tebrik edilecek, özenilecek, takdir edilecek haslet. Ne güzel!

Keşke böyle olsa. Keşke çevrecilikle övünenler, çevreyi, doğayı, ağacı, denizi, sahili, dağı, ormanı, toprağı, taşı korumak için özenli, dikkatli olsa. İhtimam gösterse. Bütün ideolojik saplantılardan kurtulmuş sadece doğayı korumak için eylem koysa, slogan atsa direnç gösterse.

Ne gezer..!

DENİZE VİDANJÖR BOŞALTAN ÇEVRECİLER!

Ege’nin güzel bir beldesinde bir pazar günü sahilde yürüyorum. Kumsal çoluk çocuk dolu. Aileler, gençler, analar babalar hatta dedeler nineler bile var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Toplumu bakın nasıl kutuplaştırıyorlar 19 Ocak 2021 | 1.084 Okunma İttifaklar bu haliyle devam etmeyecek 15 Ocak 2021 | 1.298 Okunma Baltayı taşa vurarak gündem olmak 12 Ocak 2021 | 888 Okunma Amerikan rüyası, kabusa dönerken… 08 Ocak 2021 | 460 Okunma CHP’nin arka bahçesinde kurulmak istenen tezgâh 05 Ocak 2021 | 1.137 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar