Büyükçekmece’de fosseptik taştı gördünüz mü

Fosseptik taştı görmüyor musunuz? Koku etrafa yayıldı duymuyor musunuz? Büyükçekmece’den taşan fosseptik İstanbul’un her yerine; oradan Türkiye’ye yayıldı.İstanbul Büyük Şehir Belediye...

Fosseptik taştı görmüyor musunuz? Koku etrafa yayıldı duymuyor musunuz? Büyükçekmece’den taşan fosseptik İstanbul’un her yerine; oradan Türkiye’ye yayıldı.

İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın Büyükçekmece’de seçimi etkileyecek düzeyde yapılan “hileleri” bir bir anlatmasından sonra ortaya çıkan tablodan söz ediyorum.

Bu tablonun detayına girmeyeceğim. Ama şunu görüyoruz ki 2017 ila 2019 yılları arasında Büyükçekmece Belediyesi’nden Nüfus Müdürlüğü’ne gönderilen ve şu anda tutuklu yargılanan elaman vasıtasıyla ilçenin seçmen profili büyük ölçüde değiştirilmiş.

O elemanın bütün bunları tek başına yapmadığı ortada. Zira adli kontrolle salıverilenler de var tutuksuz yargılananlar da.

Ne var ki 31 Mart yerel seçimleri öncesi soruşturma başlatılmış olmasına rağmen yargı süreci tamamlanamadığı için seçime o hileli seçmen listeleriyle gidilmiş. İtirazlar, yetersiz kalmış. Sonuç ortada.

Büyüçekmece’nin ta ANAP döneminden bu yana (ANAP nedir diyen okuyucularımız olabilir. Haklıdırlar. Nuh Nebi zamanından kalmış bir parti desem. 1994’lerden sonra esamesi okunmayan bir partiden söz ediyorum.) Büyükçekmece’de Belediye Başkanlığı koltuğunda aynı şahıs oturuyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kadın cinayetleri vaka-i adiyeye dönüşmüşse… 06 Aralık 2019 | 3.398 Okunma KADEM’in günahı “Önce adam ol” demek 03 Aralık 2019 | 3.058 Okunma CHP’deki kumpasa ismi karışan Tuncay Özkan bakın ne diyor 29 Kasım 2019 | 3.471 Okunma İnce’ye kumpas kuranlar ile Gül’ü aday yapmak isteyenler aynı mı acaba 26 Kasım 2019 | 2.653 Okunma Rahmi Turan küçük çıkarları zedelenince muhalefet yapan bir ilkesiz olmasın sakın 22 Kasım 2019 | 217 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar