Büyükçekmece’de fosseptik taştı gördünüz mü

Fosseptik taştı görmüyor musunuz? Koku etrafa yayıldı duymuyor musunuz? Büyükçekmece’den taşan fosseptik İstanbul’un her yerine; oradan Türkiye’ye yayıldı.İstanbul Büyük Şehir Belediye...

Fosseptik taştı görmüyor musunuz? Koku etrafa yayıldı duymuyor musunuz? Büyükçekmece’den taşan fosseptik İstanbul’un her yerine; oradan Türkiye’ye yayıldı.

İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın Büyükçekmece’de seçimi etkileyecek düzeyde yapılan “hileleri” bir bir anlatmasından sonra ortaya çıkan tablodan söz ediyorum.

Bu tablonun detayına girmeyeceğim. Ama şunu görüyoruz ki 2017 ila 2019 yılları arasında Büyükçekmece Belediyesi’nden Nüfus Müdürlüğü’ne gönderilen ve şu anda tutuklu yargılanan elaman vasıtasıyla ilçenin seçmen profili büyük ölçüde değiştirilmiş.

O elemanın bütün bunları tek başına yapmadığı ortada. Zira adli kontrolle salıverilenler de var tutuksuz yargılananlar da.

Ne var ki 31 Mart yerel seçimleri öncesi soruşturma başlatılmış olmasına rağmen yargı süreci tamamlanamadığı için seçime o hileli seçmen listeleriyle gidilmiş. İtirazlar, yetersiz kalmış. Sonuç ortada.

Büyüçekmece’nin ta ANAP döneminden bu yana (ANAP nedir diyen okuyucularımız olabilir. Haklıdırlar. Nuh Nebi zamanından kalmış bir parti desem. 1994’lerden sonra esamesi okunmayan bir partiden söz ediyorum.) Büyükçekmece’de Belediye Başkanlığı koltuğunda aynı şahıs oturuyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Batı kapısıyla doğu kapısı kapatılınca ‘ölü doğacak pramatüre’ için toprak sadece gömülmek içindir 25 Ağustos 2019 | 54 Okunma Anasırı İslam Kürtleri asli unsur kabul ederken… 23 Ağustos 2019 | 231 Okunma Ağustos’un ikinci yarısı ateş topu 20 Ağustos 2019 | 3.130 Okunma Amerikalıların ağızından bal damladıkça kaygı eşiğimiz yükseliyor 18 Ağustos 2019 | 2.268 Okunma Mutabakat taraflara zaman kazandırmakla birlikte “inceldiği yerden kopar” 16 Ağustos 2019 | 3.111 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar