‘Bir gün üzerinize kuşlar konacak, kozalaklarınız olacak’ demedim mi

2012 yılının Mayıs ayının 16’ncı günü saat 12 sularında, Çankırı’nın Kurşunlu ilçesinin Yılanlı (Madenli) köyünün camisinin avlusundaki musalla taşına bir tabut...

2012 yılının Mayıs ayının 16’ncı günü saat 12 sularında, Çankırı’nın Kurşunlu ilçesinin Yılanlı (Madenli) köyünün camisinin avlusundaki musalla taşına bir tabut konmuştu.

Cenaze namazı için saf tutanlar arasında oğullar, yeğenler, ahbaplar, dostlar vardı.

Oğullardan biri en öne geçti. Cemaate döndü ve şöyle seslendi: “Bu musalla taşında yatan bizim babamız, sizin dostunuz, bu köyün börtü-böceğinin, ağacının kuşunun sevdalısıdır.”

İlkbaharın serinliği cami avlusunda hafif bir esintiye neden olmuştu. Güneş bir anda birkaç parça kara bulut tarafından perdelemiş, musalladaki tabutun ve cemaatin üzerine yağmur damlaları düşmeye başlamıştı.

Yağmurun altındaki tabutun sağında-solunda çam ağaçları, elma ağaçları… Ağaçların üzerinde serçe kuşları vardı.

Cemaat cenaze namazına durduğunda ağaç dallarında bir hışırtı, kuşlarda bir cıvıltı oluşmuştu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Asgari ücreti belirlerken, “zenginden alıp fakire verme” zamanında olduğunuzu unutmayın 26 Kasım 2021 | 139 Okunma İstanbul’un kadim semtlerinde hayatı yavaşlatmak mümkün olsa… 23 Kasım 2021 | 310 Okunma Mevcudu bile koruyamayan “yeni belediyecilik” üzerine bir sabah vakti düşündüklerim 19 Kasım 2021 | 551 Okunma Helalleşmeye hangi kapıdan başlamalı 16 Kasım 2021 | 347 Okunma Bu kez başaracağız… Milli muharip uçağımızın akıbeti Nuri Demirağ’ın ürettiği uçaklar gibi olmayacak 12 Kasım 2021 | 1.642 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar