Başaramayacağımıza inanan varsa açıkça söylesin

“Adamın Ömer diyeceği ağızını büzüşünden belli” der atalarımız. Tam da öyle. Niyetlerini açık ediyorlar. Amerika’nın Türkiye’ye yönelik ekonomik savaşı bazı...

“Adamın Ömer diyeceği ağızını büzüşünden belli” der atalarımız. Tam da öyle. Niyetlerini açık ediyorlar. Amerika’nın Türkiye’ye yönelik ekonomik savaşı bazı “çakallar”ı da harekete geçirmiş görünüyor. Bu krizden çıkmanın yolu olarak “acı reçete” istiyorlar. IMF’li günler geri gelsin. IMF’nin acı reçetesi dar gelirlinin sırtına yüklensin istiyorlar.

Bakın ne diyor çakalların sözcülüğüne soyunmuş bir İngiliz gazetesi.

“Şimdiye kadar yaptıklarına bakılırsa, Erdoğan’ın bir sonraki adımı sermaye kontrollerini dayatmak olacak. Ancak bu, IMF’nin bir kurtarma paketiyle desteklenmeden işe yaramayacak. Ya buna başvurulacak ya da Merkez Bankası şok ve dehşet içinde kalacak. Türkiye’nin seçenekleri ve zamanı azalıyor. Ve bu, hepimizi kaygılandırmalı."

“IMF’nin bir kurtarma paketiyle desteklenmeden...” diyor. Yani IMF’li günler yeniden gelsin istiyorlar.

Çünkü hegemonyalarının en önemli estrümanlarından bir IMF. Diğeri de faiz zaten. Bu iki aktörle Türkiye’yi teslim almak istiyorlar. Biz de iktidarıyla, halkıyla topyekün direniyoruz.

Direneceğiz de..!

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tanzim satışlar regülatör oldu 15 Şubat 2019 | 3.351 Okunma Yeni Meclis Başkanı kim olacak sorusunun etrafında dolaşırken kekremsilikler 12 Şubat 2019 | 3.381 Okunma İbrahim Tatlıses ile Feyruz’un sesi ancak Hatay’da birlikte duyulur 10 Şubat 2019 | 3.565 Okunma ‘Kentsel dönüşüm’ü ve ‘İmar Barışı’nı istismar edenler 08 Şubat 2019 | 5.395 Okunma Evin içini karıştırarak dış müdahaleye zemin hazırlamak istiyorlar 05 Şubat 2019 | 4.023 Okunma
TÜM YAZILARI