Başaramayacağımıza inanan varsa açıkça söylesin

“Adamın Ömer diyeceği ağızını büzüşünden belli” der atalarımız. Tam da öyle. Niyetlerini açık ediyorlar. Amerika’nın Türkiye’ye yönelik ekonomik savaşı bazı...

“Adamın Ömer diyeceği ağızını büzüşünden belli” der atalarımız. Tam da öyle. Niyetlerini açık ediyorlar. Amerika’nın Türkiye’ye yönelik ekonomik savaşı bazı “çakallar”ı da harekete geçirmiş görünüyor. Bu krizden çıkmanın yolu olarak “acı reçete” istiyorlar. IMF’li günler geri gelsin. IMF’nin acı reçetesi dar gelirlinin sırtına yüklensin istiyorlar.

Bakın ne diyor çakalların sözcülüğüne soyunmuş bir İngiliz gazetesi.

“Şimdiye kadar yaptıklarına bakılırsa, Erdoğan’ın bir sonraki adımı sermaye kontrollerini dayatmak olacak. Ancak bu, IMF’nin bir kurtarma paketiyle desteklenmeden işe yaramayacak. Ya buna başvurulacak ya da Merkez Bankası şok ve dehşet içinde kalacak. Türkiye’nin seçenekleri ve zamanı azalıyor. Ve bu, hepimizi kaygılandırmalı."

“IMF’nin bir kurtarma paketiyle desteklenmeden...” diyor. Yani IMF’li günler yeniden gelsin istiyorlar.

Çünkü hegemonyalarının en önemli estrümanlarından bir IMF. Diğeri de faiz zaten. Bu iki aktörle Türkiye’yi teslim almak istiyorlar. Biz de iktidarıyla, halkıyla topyekün direniyoruz.

Direneceğiz de..!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Asgari ücreti belirlerken, “zenginden alıp fakire verme” zamanında olduğunuzu unutmayın 26 Kasım 2021 | 139 Okunma İstanbul’un kadim semtlerinde hayatı yavaşlatmak mümkün olsa… 23 Kasım 2021 | 310 Okunma Mevcudu bile koruyamayan “yeni belediyecilik” üzerine bir sabah vakti düşündüklerim 19 Kasım 2021 | 551 Okunma Helalleşmeye hangi kapıdan başlamalı 16 Kasım 2021 | 347 Okunma Bu kez başaracağız… Milli muharip uçağımızın akıbeti Nuri Demirağ’ın ürettiği uçaklar gibi olmayacak 12 Kasım 2021 | 1.642 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar