Azerbaycan, Vatan Savaşı’ndan sonra yepyeni bir döneme girdi

Azerbaycan’a kaç kez gittim hatırlamıyorum. Her gidişimde yeni bir şey öğrendiğimse muhakkak. En son geçtiğimiz hafta oradaydım. Bakü’deki fiziki değişimi gördüm. Siyasi atmosferin...

Azerbaycan’a kaç kez gittim hatırlamıyorum. Her gidişimde yeni bir şey öğrendiğimse muhakkak. En son geçtiğimiz hafta oradaydım. Bakü’deki fiziki değişimi gördüm. Siyasi atmosferin, Karabağ’ın özgürleştiril-mesinden sonra nasıl değiştiğine de şahitlik ettim.

Savaştan hemen önce, son meclis seçimlerini takip etmek üzere gittiğim Bakü’de, “gençleştirme” harekatının tam manasıyla başarılı olmadığını görüp, yenilenen mecliste eskilerle yenilerin dengesine şahitlik etmiştim.

O günlerde Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın Aliyev ile 1’nci Yardımcısı Hanımefendi Mihriban Aliyeva’nın siyasette yeni bir yola girdiğini gözlemlemiştim.

ALİYEV’İN ÖNDERLİĞİ PEKİŞTİ

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Pandemi sonrası vardığımız Kâbe’de, pervaneler gibi dönüyoruz, kalbimizin etrafından 05 Temmuz 2022 | 70 Okunma Yeni “soğuk savaş” ilanı ile NATO, Rusya’yla karşıtlık üzerinden bölüşüm yapmış olabilir mi 01 Temmuz 2022 | 235 Okunma Zenginimiz, fakirimiz lehine feragatte bulunmazsa devlet gereğini yapmalı değil mi 28 Haziran 2022 | 283 Okunma Azerbaycan, Vatan Savaşı’ndan sonra yepyeni bir döneme girdi 24 Haziran 2022 | 289 Okunma Enerji üretiminde umutlandık, tüketimdeki maliyette fakir fukara için yeni formüller gerekli 21 Haziran 2022 | 220 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar