Ankara’nın 4 gündemi: Güvenli bölge, İdlip, yeni partiler, Ak Parti’de değişim

30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu için cumartesi akşamı Cumhurbaşkanlığı Beştepe Külliyesi’ndeydim. Resepsiyona ilk gidenlerden biriydim ama şaşırtıcı bir şekilde bizden de önce gelenler yabancı misyon şefleriydi.

Büyükelçiler, askeri ataşeler, konsoloslar yerli davetlilerden çok önce Beştepe’deki tören alanındaki yerlerini almışlardı. Saat 19.30 sularındaysa Külliye’nin Havuzlu Bahçesi’nin üst kısmı neredeyse tamamen dolmuştu.

Resepsiyon ile ilgili rutini gazetemiz Yeni Şafak’tan takip etmişsinizdir. Ben sizlere orada görüştüğüm, konuştuğum, kulak kabarttığım hükümet ve devlet adamlarımızdan aldığım bilgileri aktarmak istiyorum.

AKAR: AMERİKA İLE KARŞILIKLI PARMAK ISIRIYORUZ

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile görüşme fırsatımız oldu. Sayın Akar’a Suriye’de Fırat’ın doğusunda Amerika ile atılan adımı sorduk.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın bir cümlesi var ki bu konuda daha önce yaptığı eleştiri ve yorumlarımızın haklılığını teyit eder türdendi.

Akar, Amerikalılarla hala masada olunduğunu. Müzakerenin devam ettiğini ve nihai bir kararın söz konusu olmadığını söyledi.

Hatta sözünün bir yerinde, “Karşılıklı parmak ısırıyoruz. Mümbiç’i her defasında hatırlatıyoruz. Müzakere sürüyor” dedi.

Parmak ısırma yarışması

*Parmak ısırma yarışmasını hatırlatmak isterim. İki rakip karşılıklı oturursunuz. Ve karşınızdaki kişinin işaret parmağını ısırmaya başlarsınız. Karşılıklı ısırma devam ederken kim acıya dayanıklıysa o, yarışmayı kazanır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yeni ekonomi modelinde dar gelirlinin korunmasının faydası… 30 Kasım 2021 | 222 Okunma Asgari ücreti belirlerken, “zenginden alıp fakire verme” zamanında olduğunuzu unutmayın 26 Kasım 2021 | 147 Okunma İstanbul’un kadim semtlerinde hayatı yavaşlatmak mümkün olsa… 23 Kasım 2021 | 313 Okunma Mevcudu bile koruyamayan “yeni belediyecilik” üzerine bir sabah vakti düşündüklerim 19 Kasım 2021 | 553 Okunma Helalleşmeye hangi kapıdan başlamalı 16 Kasım 2021 | 349 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar