Tırmanış!

Fenerbahçe'nin böyle keyifsiz ve hedefsiz çok maçını izledik ama ligde kalmak için galibiyete ihtiyacı olan Erzurumspor'un performansı çok şaşırtıcıydı...

Topla barışık olmayan oyuncuların, bir de oyun planından yoksun şekilde bir şeylerin peşine düşmesi; Fenerbahçe'nin klasiği. Jailson ile Tolgay'ın haline bakınca perişanlığı hemen çözüyorsunuz zaten. Zajc'a kızdı bir ara Tolgay Aslan; "Neden yaklaşmıyorsun" diye. Bunu ona kulübedeki söylemediyse, deney odasında mı keşfedecek ne yapacağını?
Ersun Yanal sürekli önümüzdeki yılın güçlü takımından bahsediyor. Evet; transferler yapacaklar, takımın yarısını değiştirecekler. İyi sonuçlar da gelebilir peşinden. Ama Ersun Hoca, bize ne oynatmak istediğinin ipucunu vermedi hiç. Sadece oyuncuların kendi inisiyatifleri ve yetenekleri ile sınırlı aksiyonlara bakıyoruz. Aslında çok da görmüyoruz.
Yine de hakkını yememek gerekir. Erzurum, sahasında her rakip için kâbus olmuşken, uzaktan şutlar veya duran toplar dışında kendine pozisyon üretemedi. Top ayağındayken eleştirdik ama, Tolgay'ın özellikle her açığı kapattığını, kademelere doğru girdiğini de belirtelim. Özellikle son 15'te Jailson da defans dörtlüsü ile birlikte çok konsantre oynadı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şampiyon gibi 26 Ocak 2020 | 50 Okunma İdman havası 22 Ocak 2020 | 113 Okunma Normal değiliz! 19 Ocak 2020 | 57 Okunma Bu takımdan 11’i zorlayan çıkmaz! 15 Ocak 2020 | 174 Okunma Nedir bu sistem? 07 Ocak 2020 | 85 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar