Tarihi zafer

Daha istekli ve kararlı olan Beşiktaş yıllar sonra kazandı. Derbide ilk 45 dakikadan 3 gol çıkması iki takım için de bir nimet idi.

Daha istekli ve kararlı olan Beşiktaş yıllar sonra kazandı.

Derbide ilk 45 dakikadan 3 gol çıkması iki takım için de bir nimet idi. Beşiktaş, Aboubakar ve Ghezzal’ın bireysel becerileriyle iki gol bulurken Lemos’un 2 golde de hatası vardı. Fenerbahçe ilk 5 dakika dışında Beşiktaş’ı hiç rahatsız etmedi. Baskı yapmadı, yapamadı. Dinamizm ve tempodan uzak Fenerbahçe, Beşiktaş’ın zaaflarla dolu savunmasını zorlayamadı. Bunda atletizmden uzak 3 oyuncunun hücum hattında oynamasının da etkisi vardı. Gerek Perotti, gerekse de Pelkas ve Cisse savunmanın arkasına geçecek oyuncular değil. Fenerbahçe bu oyunuyla golü ya duran toptan ya da bireysel hatalardan bulabilirdi. Nitekim kornerden buldu.

NECiP’iN GOLÜ GÜÇLENDiRDi

Akan oyunda pozisyon üretmekte zorlanan Fenerbahçe, ikinci yarıda da aynı sorunu yaşamaya devam etti. Erol Bulut ikinci yarıya Cisse’nin yerine Ademi’yi; Sosa’nın yerine de Mert Hakan’ı oyuna aldı. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Derbi kralı Sergen Yalçın 18 Ocak 2021 | 285 Okunma Sergen Yalçın’ın hamleleriyle tur geldi 14 Ocak 2021 | 262 Okunma Önce disiplin ve mücadele sonra Pelkas 12 Ocak 2021 | 332 Okunma Orta sahadaki tercihler 2 puan kaybettirdi 11 Ocak 2021 | 203 Okunma Bu Kartal uçuyor 07 Ocak 2021 | 306 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar