Eskiyle yeninin farkı

 Seçim yasakları nedeniyle, siyasi konulara bir günlük ara veriyorum. Şu boşlukta, Ramazan ayı içinde niyetlendiğim... Fakat bir türlü fırsat bulamadığım geçmişle günümüz...

 Seçim yasakları nedeniyle, siyasi konulara bir günlük ara veriyorum. Şu boşlukta, Ramazan ayı içinde niyetlendiğim... Fakat bir türlü fırsat bulamadığım geçmişle günümüz karşılaştırmasını yapacağım.

   Gerek Ramazan'ın, gerekse bayramın geçmişle günümüz karşılaştırmasını yaptığımızda, aradaki farkın, siyahla beyaz kadar keskin olduğunu görüyoruz. Yani nerede o Eski Ramazanlar, nerede o eski bayramlar sözü öylesine söylenmiyor.

   Bu söz bir farkı ortaya koyma adına kullanılıyor. Hamdolsun, bizim devre ve bizden biraz küçük olanlar, o Eski Ramazanların, o eski bayramların tadını alabildi. Burada bizim suçumuz, büyüklerimizin  bizlere yaşattığı o lezzeti, şimdiki nesile tattırmakta kusur işlememizdir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Alın F35'lerinizi başınıza çalın 02 Eylül 2018 | 7.346 Okunma Sen Soylu'nun tırnağı bile olamazsın 31 Ağustos 2018 | 9.961 Okunma Bankaları uyarıyorum 29 Ağustos 2018 | 7.385 Okunma Şu lekeyi temizle bakalım Muharrem 26 Ağustos 2018 | 6.507 Okunma Siz milletimizin heyecanına kurban olun 23 Ağustos 2018 | 7.679 Okunma
TÜM YAZILARI