Güle güle Memo

42 yıllık efsane gece kulübü Etiler Şamdan’ın patronu Mehmet Tuna, salı günü öğle saatlerinde evinde uyurken geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. 65 yaşında aramızdan ayrılan Tuna...

42 yıllık efsane gece kulübü Etiler Şamdan’ın patronu Mehmet Tuna, salı günü öğle saatlerinde evinde uyurken geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. 65 yaşında aramızdan ayrılan Tuna, önceki gün Teşvikiye Camii’nde yapılan cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.
Mehmet Tuna’nın İlkay Tuna ile yaptığı ilk evliliğinden olan kızı Melda Tuna, ikinci eşi Şehnaz Tuna, babasıyla aynı adı taşıyan oğlu Mehmet Tuna ve kızı Deniz Tuna, tabutu başında gözyaşlarına boğuldu.

DOSTLARI HELALLİK VERDİ

Üç kuşağın eğlendiği Etiler Şamdan’ın işletmecisi Mehmet Tuna’nın ölümü iş, sanat, spor ve siyaset dünyasını da yasa boğdu. Cenaze törenine Ali Koç, Adnan Polat, Serdar Bilgili, Cem Hakko, Fikret Orman, Cefi Kamhi, Mehmet Ağar, Ali Kibar ve Metin Fadıllıoğlu’nun da aralarında olduğu çok sayıda tanınmış isim katıldı. Ünlü işletmecinin çocukluk ve gençlik yıllarından beri arkadaş olduğu bu isimler, cenazede helallik verdi.

SEZEN’İN ÇİÇEĞİ

2 ay önce, Şamdan’ı boşaltmak durumunda kaldığı dönemde kalp rahatsızlığı yaşayan Mehmet Tuna’yı hastanede ziyaret edip “Gel benim evimi Şamdan yap” diyen Sezen Aksu, cenaze törenine çiçek gönderdi. O çiçek, Tuna’nın tabutunun üzerine konuldu.

Galatasaray’ın şampiyonluk kutlamalarına ev sahipliği yapan Mehmet Tuna’nın tabutunun üzerine tuttuğu takımın bayrağı örtüldü.


Sesli kitap

Deniz tutkusuyla bilinen işadamı Emir Kunt, “Dalgalı Sohbetler-Beyaz Türk Yatçıları”nın ardından “Yatçılığın Yazılı Olmayan Kuralları” adlı bir kitap daha yazdı. Kunt’un Türk teknecilerinin yaşamlarını mizahi bir dille anlattığı eser, “Seslenen Kitap” uygulamasıyla hazırlandı. Uygulamayı bilgisayar ya da cep telefonunuza indirerek “Yatçılığın Yazılı Olmayan Kuralları” kitabını tiyatro ve ses sanatçısı Serhat Yiğit’in sesinden dinleyebilirsiniz.

 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Rahmi Koç modası izmir’de 28 Temmuz 2017 | 260 Okunma Mustafa Koç ailesiyle denizlerde buluşacak 27 Temmuz 2017 | 147 Okunma Bu nikâha devlet şahit 26 Temmuz 2017 | 169 Okunma 5 yıldızlı lezzetler 25 Temmuz 2017 | 104 Okunma Yeni koleksiyon tanıtımı 22 Temmuz 2017 | 106 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar