Bilim Prensesi istanbul’da

Kral Faysal Bin El-Şerif Hüseyin’in torunu Prenses Dr. Nisreen El-Hashemite, Birleşmiş Milletler’de düzenlediği Uluslarası Kadın ve Çocuk Günü’nden sonra yeni projesi “Bilim Prensesi” için...

Kral Faysal Bin El-Şerif Hüseyin’in torunu Prenses Dr. Nisreen El-Hashemite, Birleşmiş Milletler’de düzenlediği Uluslarası Kadın ve Çocuk Günü’nden sonra yeni projesi “Bilim Prensesi” için Türkiye’ye geldi.
Dünyada kadın haklarıyla ilgili gerçekleştirdiği çalışmalarla dikkat çeken, bilim, sanat ve edebiyat alanlarına yaptığı katkılarla birçok ödül alan Prenses Dr. Nisreen El-Hashemite, babasının kurduğu Kraliyet Akademisi Uluslarası Bilim Vakfı ile “Bilim Prensesi” adlı bir proje hazırladı.
El-Hashemite, yeni projesini ilk kez İstanbul’da tanıtacağını açıkladı.
Projenin Türkiye’deki destekçilerinden HMC Life Style Travel şirketinin sahibi Hande Oğuz, “Bilim Prensesi”nin kasım ayında hayata geçeceğini söyledi. Oğuz projede özellikle kız çocuklarına eğitim verilmesi ve bilimle ilgilenmeleri konusunda çalışmalar yapılacağını belirtti.

Doha–İstanbul arası turizm köprüsü

Hande Oğuz, ortağı olduğu HMC Life Style Travel adlı şirketi ile iş, sanat ve moda dünyasının ünlü isimleri ile konsept seyahatler düzenliyor. Oğuz şimdi de Körfez Ülkeleri ile yaşadığı diplomatik krizle dünya gündeminden düşmeyen Katarlıları yeni yatırımlar için Türkiye’ye getirdi. Türkiye’ye emlak yatırımı yapacak Katarlı 100 şirketi Büyük Kulüp’te buluşturan Oğuz, İstanbul ile Doha arasında inşaat ve turizm ile köprü kurduklarını söyledi.

Çocuklardan İngilizce şarkılar

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Rahmi Koç modası izmir’de 28 Temmuz 2017 | 0 Okunma Mustafa Koç ailesiyle denizlerde buluşacak 27 Temmuz 2017 | 0 Okunma Bu nikâha devlet şahit 26 Temmuz 2017 | 0 Okunma 5 yıldızlı lezzetler 25 Temmuz 2017 | 0 Okunma Yeni koleksiyon tanıtımı 22 Temmuz 2017 | 0 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar